Yüz Masajı Sayesinde Kırışıklara Elveda

Yüzünüzde biraz kırışıklık olumlaya başladıysa hemen moralinizi bozmayın. Basit birkaç masaj hareketi ile kırışıklıklarınızı ardınızda bırakıp eskisi gibi genç görünmeye devam edebilirsiniz. Yüz sürekli açıkta olduğu ve mimiklere maruz kaldığı için en çabuk yıpranan vücut bölümlerinden biridir. Bu nedenden dolayı henüz 20 yaşındaki bir bayanın dahi yüzünde yüzeysel kırışıklık ve çizgiler oluşabilmektedir. Bu tür kırışık ve çizgiler fazla abartılmamalıdır. Çünkü birkaç farklı yüz masaj hareketi sayesinde 1 hafta gibi kısa bir sürede tüm kırışık ve çizgilerden kurtulmak mümkündür.Yüz masajı, yüz masajı yapımı, yüz masajı ile kırışıklardan kurtulma

Alnınızda oluşan çizgilerden kurtulmak için işaret ve orta parmağınızı kullanarak alnınızda daireler çizecek şekilde parmaklarınızı hareket ettirin. Bu hareketi her gün en az 5-10 dakika boyunca yapın. Parmaklarınızın kayması için doğal bazı masaj yağlarından faydalanabilirsiniz. Masaj yağınız yoksa kuru parmaklarınızın ile de aynı masajı yapabilirsiniz. Bu masajı uygularken dikkat etmeniz gereken nokta kırışıkların oluştuğu yönün tersine doğru daireler çizmenizdir. Aynı şekilde yanak ile ağız arasında oluşan derin çizgileri hafifletmek için de yüz masajı uygulayabilirsiniz. Ancak bu masajı uygularken iki parmağınızı değil de avuç içinizi kullanmalısınız. Avuç içiniz ile yanaklarınızı kulaklarınıza doğru hareket ettirin. Yapacağınız bu uygulama yanağınızın gerilmesini ve çizginin zamanla kaybolmasını sağlayacaktır.

Yüzünüzdeki çizgilere çözüm bulduktan sonra gıgınız sarkmış ise ona da müdahale etmeniz iyi olur. Gıgınızı toparlamak ve sarkmayı azaltmak için avucunuzun tersini kullanmalısınız. Avucunuzun tersi ile gıgınızı boynunuzun üst kısmına doğru itin. Bu hareketi en az 10 dakika boyunca dinlene dinlene yapın. Biraz yorucu bir harekettir ancak kısa bir sürede gıgınızın sarkıklığını en aza indirmektedir. Eski güzelliğinize kavuşmak için binlerce lira verip güzellik salonlarında masaj yaptırmanıza hiç gerek yok. Kendiniz de evinizde birkaç dakikanızı ayırarak eski güzelliğinize yeniden sahip olabilirsiniz. Yeter ki kendinize zaman ayırın ve burada bahsettiğimiz gibi birkaç basit uygulama yapın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir