YAZ İÇİN GİYSİ TERCİHLERİNİZİ OKUMADAN YAPMAYIN

Artık yaz geldi ve güneş iyice kendini inceden inceye hissettirmeye başladı. Bu mevsimde ne giyeceğinizi şaşırıp durmaktan sıkıldıysanız önce bir gardırobunuzu taramaya başlayınız. Yazın genellikle açık renkli ve rahat giysileri tercih edin. Sıkı, dar, koyu renkli giysiler ile rahat edemeyeceğiniz gibi sıcaktan çok da muzdarip olursunuz. Çünkü koyu renkli giysiler güneşi daha çok çekerler. Bu yüzden de güneş sanki hep arkanızda gibi terlersiniz. Yazın giyeceğiniz kumaşlar ince, keten ve pamuklu tarzlarda olmalıdır. Bu tarz kumaşlar havayı rahat geçirdiğinden dolayı vücut sıcaklığınız dengelenmiş olacaktır. Terleme problemi fazla yaşamayıp günü fresh bir biçimde tamamlamanız mümkündür. Temizliği ise çok kolay olan bu kumaşların, gün içinde yıkanarak tekrar kullanımlarınızda tercih edebilirsiniz.giysi tercihi yapma, yazlık giysi tercihi yapma, yaz için giysi seçimi nasıl yapılmalı

Açık ve koyu renk kumaş tercihi daha öncede belirttiğimiz gibi güneş ışınlarını daha çok çekip yansıtma ile alakalı bir özelliktir. Yazın açık renk, kışın ise koyu renk tercih edilmesi güneşten daha fazla kullanmayı istediğiniz mevsimlerde oluşmasını kolaylaştıracaktır. Artık açık renk tercihlerinden de kalın kumaşlar bulunabilmektedir. Bu olanaklardan ötürü kışında açık renkli giysileri giyenleri bol bol görmek mümkün olmuştur. Moda ve trend neyi belirlerse, popüler giyim markaları da o doğrultuda seçenekler üretmeye başlarlar. Sizde var olan olasılıklardan seçenek belirleyerek size en fazla yakışan renklerde ve modellerde giysiler tercih etmelisiniz. Yeni nesil doğa dostu kumaşların sayesinde özgür ve rahat giyinmek çok daha çeşitli bir hal almıştır.

Kumaş deseni ve rengi değişik alternatifler de yaratmaktadır. Vücut kusurlarınızı enine ve boyuna çizgili kumaşları tercih ederek giderebileceğinizi biliyor muydunuz? Uzun boylu ve hafif basen sorunu yaşayanlar için enine kalın çizgili kumaşlar tam kurtarıcı bir olanak sağlarlar. Boyu kısa olanlar ise enine çizgili seçenekleri değerlendirmelilerdir. Daha uzun ve derin bir görünün kazanma imkânı bulurlar. Değişik hileler ile çok hoş görünebilir ve aynada farklı bir görünün olanağı bulabilirsiniz. Modayı takip etmek tabi ki gereklidir. Fakat moda diye de kendinize hiç yakışmayacak veya kusurlarınızı daha da ortaya çıkaracak sonuçlar yaşayabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir