Tesettürlü Elbise İle Ne Tür Ayakkabılar Giyilebilir

Tesettür giyim elbiselerin, tesettürlü elbiseTesettürlü elbise ile giyilen ayakkabının kıyafete uygun olması gerekmektedir. Her ayakkabı modeli her kıyafetin altına giyilemeyeceği için kıyafetle bir bütün oluşturulmasına dikkat edilmelidir. Bayanlar ayakkabı konusunda hassa seçimler yaparak kıyafetlerinin altına uygun olan modelleri seçmektedir. Tesettürlü bayan spor giyiniyorsa bu kıyafetin altına uzun topuklu bir ayakkabı seçimi yapması doğru olmamaktadır. Spor olan bir kıyafetin altına uygun olan hafif topuklu bir ayakkabı seçimi yapabilmelidir. Kıyafeti uzun boydan tesettürlü bir elbise ise bu kıyafetin altına düz bir ayakkabı değil şık ve uzun topuklu bir ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Tesettür elbise ile ayakkabı seçimi tamamlayıcı unsur olduğunda görünümde çok zarif ve şık duracaktır. Tesettürlü elbise alırken aksesuar olacak ayakkabıda önceden tasarlanmalıdır. Elbise alındıktan sonra uygun ayakkabı bulunamazsa kıyafetin bir değeri olmayacaktır.

En Güzel Ayakkabılar İle Kombin Edebilirsiniz

Tesettür giyim elbiselerin, tesettürlü elbise, Tesettür elbise ile ayakkabı seçimiTunik şeklinde belden kemerli, üzeri gri renkte eteği beyaz olan tesettür bir kıyafetin altına uzun topuklu siyah bir ayakkabı seçimi çok şık duracaktır. Özel davet ve toplantılar için giyilen kıyafetlerde de aynı şekilde sade görünümlü bir topuklu ayakkabı seçimi doğru bir seçim olabilir. Kırmızı bir elbisenin altına açık renkte uygun ayakkabı kullanılırsa bu seçimde bayanların şık ve zarif olmalarını sağlayacaktır. Tesettür giyim elbiselerin günlük kullanımlarında bayanların rahat edeceği bir ayakkabı kullanmaları gerekmektedir. Bu ayakkabılar arasında renk tonlarına uygun ve hafif dolgu topuk modelleri tercih edilmelidir. Kapalı ya da açık olan bayanların ayakkabı seçimlerinde kıyafetlerine uyum sağlayacak renk ve modellerinin yanı sıra rahat kullanacakları ayakkabıları tercih etmeleri en doğru seçim olmaktadır. Tesettür kıyafetlerinin uyumuna göre açık ve kapalı ayakkabılar tercihler arasında yer almaktadır. Giyilen kıyafetlerin sadeliği ve özelliklerine göre ayakkabı seçimi yapmak daha doğru olmaktadır.

Ayakkabı modelleri arasında en çok kullanılanlar uzun topuk, dolgu topuk, hafif kısa topuklu ayakkabılar tercihler arasında yer almaktadır. Ayakkabı modellerinin seçimi yapılırken kıyafetle uyum sağlaması bayanları şık ve zarif gösterebilmelidir. Özel günlerde tesettür kıyafetlerinin altına giyilebilen uzun topuklu, hafif taş süslemeli arkası açık ayakkabılarda sade elbiselerde tercih edilmelidir. Ayakkabı seçimini yaparken bayanlar yaz ve kış mevsimine göre hareket etmelidir.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir