Tesettür Eşarp Bağlama Şekilleri?

Tesettür kapalı kadınlar tarafından giyilen eşarp, pardösü gibi kapalı ve vücut hatlarını göstermeyen giysilerden oluşan kıyafetlerdir. Tesettür eşarp kıyafetlerin olmazsa olmaz bir örtüsüdür. Bu eşarp birbirinden farklı şekillerde bağlanabilmektedir.tesettür eşarp bağlama, tesettür eşarp nasıl bağlanır, tesettür eşarp bağlama şekilleri nasıldır

Tesettür giyimde eşarp bağlanırken eşarbın altına mutlaka bone takılmaktadır. Ve bonenin üzerine de pardösün üzerine uygun renk tonundaki eşarp bağlanmaktadır. Eşarp çeşitleri de günümüz koşullarında farklı farklı renk tonları bulunmaktadır. Herkesin kendi zevkine göre kombine edilerek takılmaktadır. Tesettür eşarp bağlama ayrıca kişinin yüz şekline göre de bağlanmaktadır. Kişinin yüz şekilleri kişiden kişiye değişir. Eşarp artık günümüzde moda ile bağlantılı hale gelmiştir. Ve bu yüzden de artık üzerine ve kendisine yakışan kıyafetler tercih edilmektedir. Ayrıca herkes üzerine yakıştığı kıyafet ile farklı görünmektedir. Yüz hatlarına göre eşarp bağlama şekli çok önemsenmekte ve dikkat edilmektedir. Özellikle yüz hatları yuvarla yüz hattına sahip kadınlar bone kullanımına çok dikkat etmektedir. Daha doğrusu bone kullanmamaya özen gösterirler. Eğer yuvarlak yüz hattına ve tombul yüz hattına sahip bir bayansanız eşarbınızı oval bağlamaya özen göstermelisiniz. Bu bağlama şekli sizi daha zayıf gösterecektir. Uzun yüz hattına sahip bayanlar ise bone kullanabilirler. Bone kullanımı da uzun yüz hattını yumuşatarak kıs görünmesini sağlayacaktır. Ve bu bayanlar fırfır şeklinde eşarp, gevşek şeklinde bağlanmış eşarp ve kabartılı olan krepe kumaşında eşarp kullanmalıdır. Kare yüzlü ve köşeli bir çenesi olan bayanlar ise sıkı bir eşarp bağlama modellerinden uzak durmalıdırlar. Çenesi sivri hatlara sahip bayanlar çene yapısı ile alınları ile orantılı bir bağlama şeklinde bağlamalıdırlar. Oval bir yüz hattına sahip bayanlar en şanslı bayanlardır. Çünkü bu yüz hattına sahip bayanlara tesettür eşarp bağlama modellerinin hepsi yakışmaktadır. Tesettür giyimde eşarp bağlama yüz hatlarına göre değişmektedir. Her kadın kendi yüz şekline göre model belirleyerek eşarpta ve şallarda o modeli kullanmaktadırlar.

Birbirinden farklı renk seçeneklerinin de arasında olduğu eşarp ve şallar pardösüye göre uyumlu olarak seçilmektedir. Her kadın bunu kendisine ayarlayarak yapmaktadır. Tesettür eşarp bağlarken ister boyundan saran sıkı modeller isterlerse de gevşek bağlama şekilleri ile bağlamaktadırlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir