Sperm Yutmak Zararlı Mı?

Bu yazımızda sperm yutmak zararlı mı sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Öncellikle belirtmemiz gerekir ki sperm yutmanın tıbbi olarak hiçbir zararı yoktur. Tabi bu durumdan spermin yutulması çıkarımını da yapmamalısınız. Enerji bakımından zengin olan sperm, aynı zamanda cilde de oldukça faydalıdır.

Sperm Yutmak

Birçok kadının en çok merak ettiği hususlardan biri de sperm yutmanın zararlı olup olmadığı. Günümüzde partnerler cinsel ilişkiyi genelde bebek sahibi olmak için değil, daha fazla heyecan ve haz almak için gerçekleştirmektedir. Hal böyle olunca da çiftler ilişkide daha önceden izlediği yetişkin içerikli videolardan etkilenerek oral ilişki yapmak istiyor. Hatta bazı erkekler kadınların hoşuna gitmese de bunu yapmaları için partnerlerini zorluyorlar. Hatta ve hatta tükürmemelerini, spermi yutmalarını bile istiyorlar. Fakat kadınların çoğu bu konuda biraz endişe duyuyorlar.sperm yutmanın zararları, sperm yutmak zarar verir mi, spermin zararları var mı

Endişe edilen şeylerin başında şunlar geliyor;

Oral ilişki yapmak günah mı?

Oral yoldan ilişki caiz mi?

Döl (sperm) yutmak zararlı mı?

Konuya spermin amacını ve içinde bulunan maddeleri açıklayarak başlayalım…

Sperm ya da bilimsel adıyla spermatozoon erkeklerin soylarını sürdüreceği üreme hücresine verilen isimdir. Erkeklerde genellikle ergenlik döneminin başlangıcından sonra vücutta üretilmeye başlar. Başı ve kuyruğu olan spermin içinde DNA bulunur ve cinsel ilişki esnasında 175 – 200 milyon civarı arasında sperm dışarı çıkar. Spermin içinde ise aminoasit, enzim, sitrat, flavin, fruktoz, protein ve vitaminler bulunmaktadır. Tamamen doğal olan bu sıvı insan vücudu için hiçbir zararlı madde bulundurmaz. Kısacası sperm yutmak kadına zarar vermeyeceği gibi yutulsa dahi mide asitleri tarafından etkisini kaybeder.

Sperm Yutmakla Hamile Kalınır Mı?

Bilmeyenler için söyleyelim; oral seksle hamile kalınması mümkün değildir, içiniz rahat olsun. Hamileliğin gerçekleşmesi için vajina ve penisin birleşmesi ve erkeğin vajina içine boşalması gereklidir. Çok nadiren vajina üzerine boşalma ile de hamile kalınabilmektedir. Yalnızca spermlerin yutulması ile hamile kalınmayacağını da söylemeliyiz.

Sperm’in Tadı Nasıldır?

İlk paragrafta belirttiğimiz üzere; zararlı olmasa da spermin yutulması önerilmemektedir. Spermin ekşimsi, tuzlu, acı bir tadı vardır. Yetişkin videolarında izlenen görüntülerdeki gibi spermin yutulması kadına herhangi bir cinsel zevk vermemekte ve bu davranış erkeğin egosunu tatmin etmekten öteye geçmemektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir