Sonbaharda Gidilebilecek 5 Yer

Yaz tatilleri artık klasik bir hal aldı. Sanki mecburiyetmiş gibi her yaz bir tatil planı yapılır. Sıcak ve bunaltıcı günlerde şehrin stresini çekmektense kendimizi serin sulara bırakmak elbette tercih sebebidir. Ancak tatil demek sadece yaz ayları demek değildir. Ülkemiz dört mevsimi de tadında yaşayan yegâne yerlerdendir ve her mevsimde dinlenmek için çok güzel fırsatlar ve yerler karşımıza çıkabilir. Hazır sonbahara gelmişken yaz aylarının sıcak ve yorucu temposundan sıyrılabilmek için kısa bir tatil planınız varsa ve nereye gideceğiniz konusunda henüz bir karar veremediyseniz işte size sonbaharda gidilebilecek 5 durak;sonbahar gezmesi, sonbaharda gidilebilecek yerler

  • Kapadokya:Eylül ayı başı itibari ile burası adeta insanları çekiyor. Çünkü sonbaharın renkleri Kapadokya’ya çok yakışıyor ve bu ahenk insanları büyülüyor. Sabahın erken saatlerinde sahip olduğu hava ise tekrar tekrar gelme sebebi olabiliyor. Balon seyahatleri ile ender rastlanan bu havayı teneffüs etmek, güneşin batışını seyretmek ve şarap mahzenlerinin bulunduğu bu yerde enfes lezzetler tatmak sonbahar aylarında yapılacak en güzel tatillerden birisi.
  • Mardin:Sonbahar aylarını en güzel yaşayan yerlerden biri şüphesiz ki Mardin. Bu tarihi şehri keşfe çıkmak için en uygun günlerdeyiz. Dar ve yokuşlu sokaklarda gezerken, Mardin çarşısında kendinizden geçerken ve güneşin batışını seyrederken size eşlik edecek o hafif rüzgârın tadına doyamayacaksınız. Mardin mutfağından bahsetmeye ise sanırım hiç gerek yok, yaşamak lazım.
  • Safranbolu:Buram buram tarih kokusu sizi büyülüyorsa Safranbolu’ya mutlaka gidin. Ancak bu ziyaret için sonbaharı bekleyin. Sarı rengin bir şehre nasıl yakıştığını burada göreceksiniz. Tarihi evler, far taş sokaklar ve dünyaca meşhur Safranbolu lokumu sizi çok başka diyarlara götürecektir.
  • Cunda Adası:Yazın yoğunluğundan çıkan Cunda sonbaharın başlaması ile kendini dinlenmeye çeker. Adanın sahip olduğu o dinginlik ve huzur ise her şeye değer.Belirli aralıklarla yapılan tekne turları hala devam etmektedir ve muhteşem deniz mahsulleri masalarınızı şenlendirecektir.
  • Çamlıhemşin:Kurak ve sıcak yaz günlerinin ardından suya ve muhteşem bir havaya kavuşmak isteyenler için Karadeniz’in en gözde ilçelerinden Çamlıhemşin adeta biçilmiş kaftan. Özellikle sonbahar aylarında sahip olduğu renkler ve doğa hiçbir yerde göremeyeceğiniz kadar büyüleyici ve etkilidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir