SELLÜLİT GÜNLERİ

SELLÜLİT GÜNLERİ

Kadını erkekten farklı kılan güzelliklerini, yaşam boyu koruyabilmesi için, biraz emek gerekir. Yaşamla birlikte gelen sorunlar, hastalıklar, hormonal değişimler, genetik faktörler, cildin portakal kabuğu görünümünü almasına neden olur ve kalçalarda, bacaklarda, diz çevresinde, kollarda,karın bölgesindeki ciltte sellülit ortaya çıkar.
Sellülitin hormonal yapıdan kaynaklanan iki temel nedeni vardır. Dişilerin doğal yağ dokusu ve dişilerin vücudunun sıvı tutma özelliğidir. Derini bu pütürlü görüntüsü, sadece güzellik kavramlarının öne çıkardığı bir sorun olarak ele alınmamalıdır. Sellülitli deri sosyal, ruhsal ve tıbbi sorunlar yaratmaktadır. Bu nedenle sellülitin oluşması gibi, sellülitin tedavisi de sağlık sorunlarıyla birlikte ele alınmalıdır. 22-25 Şubat tarihleri arasında Bursa’da 4.kez yapılan, cilt hastalıkları hekiminin katıldığı dermatokozmetoloji kongresinde sellülit ve mezoterapi bilimsel olarak ele alındı. Bu geniş konu, bir kadının ergenlikle birlikte tüm hayatında gündemde olacak sosyal ,ruhsal ve tıbbi bir sorun olmaya devam edeceği için, sellülit ve tedavilerini birkaç sayı boyunca Ataşehir dergisinde ,sizlerle paylaşmak istiyorum. Konuları maddelersek ( Bkz.Estetik Dermatoloji linki-Sellülit tedavileri konusu ) ;

1- Sellülit tedavisinde kullanılan kremler ne kadar etkili ?

2- Sellülit tedavisinde kullanılan oral tabletler ne kadar etkili ?

3- Sellülit tedavisinde egzersiz, masaj ne kadar etkili ?

4- Sellülit tedavisinde beslenme ne kadar etkili ?

5- Sellülit tedavisinde mezoterapi ne kadar etkili ?

6- Sellülit tedavisinde endermoloji (lpg ) ne kadar etkili ?

7- Sellülit tedavisinde beslenme, mezoterapi, LPG kombinasyonu ne kadar etkili ?

Kadın cildinde sellülitleri azaltmak için her yıl uygulanan tedavilerdeki etkinlik, bilimçli seçimler ile yüz güldürücü olabilecektir. Gelecek sayılarda ele alacağımız konu maddeleri sellülitin tedaviler bütünüyle azaltılabileceğini bilinçlere yerleştirecektir. Sağlıklı günler..

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir