ŞAŞIRTAN GÜZELLİK FORMÜLLERİ

Kadınlar için güzel görünmek için pek çok yöntem dener. Bunların arasında nemlendirici kremler, maskeler ve evde bitkisel karışımlarla hazırlanan ürünler. Bu denenen formüllerin dışında belki de ilk defa duyacağınız formüllere ne dersiniz?

Biranın saçlarınızı canlandırdığını parlaklık verdiğini biliyor muydunuz. Saçlarınızı birayla yıkadıktan sonra bir kaç dakika bekledikten sonra durulayın.  Saçlarınızın parlaklığına inanamayacaksınız.

Saçlarınızda bir kaç tel saçlarınız beyazladı ise dert etmeyin. Bu saçlarınızdaki beyazları kapatmak için saçlarınıza maskaranızı sürebilirsiniz. Eğer saçlarınızın rengi sarıysa imdadınıza bronz tonlardaki pudranız yetişecektir.güzel görünmenin sırları, nasıl güzel görünülür, güzel görünmenin formülleri

Cildinizde yağlanma ve sivilceler varsa birde buz kalıplarıyla o bölgelere masaj yapmayı deneyin. Buz kalıplarını eriyinceye kadar yüzünüzde gezdirin bu işlem kırışıklık oluşumuna da engel olacaktır. Ama bu işlemi her gece yaparsanız daha etkili sonuç alırsınız.

Yüzünüzü çok sık yıkıyorsanız cildinizin kurumasına ve nem kaybetmesine neden olabileceğinizi unutmayın. Yüzünüzü özellikle gece yatarken  ve sabah günün ve gecenin  kirinden arındırmak için yıkayın. ve mutlaka gece yatarken nemlendirici sürmeyi unutmayın. Cildiniz uykuda kendini yeniler unutmayın.

Makyaj yaparken sünger yerine fırça kullanın. Makyaj süngerleri çabuk bakteri oluşturdukları için cildinize zarar verirler.

Göz makyajı yaparken ışıltılı farların sadece gece kullanacağı fikrinden vazgeçin. Renkli ışıltılı farları gündüzleri de kullanarak cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızın çok fırçalandıkça daha canlı görüneceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz .Saçları çok fırçalamak saç kırıklarının en büyük nedenidir.

EV YAPIMI GÜZELLİK MASKELERİ

Cilt bakımınız için evde rahatlıkla yapabileceğiniz maskeleri uygulayarak cildinizin daha canlı ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer cildiniz kuru ise avokado maskesi tam size göre:

İyice olgunlaşmış bir avokadoyu ikiye bölüp 1 çay bardağının yarısı kadar bal ile iyice ezerek karıştırıyorsunuz. Bu hazırladığınız karışımı cildinize bri güzelce sürdükten sonra 10 dakika bekletin ve sonra maskenizi soğuk suyla cildinizden arındırın. Ayrıca bu maskeyi saçlarınızın canlanması ve parlaması içinde yapabilirsiniz.

Vücudunuzdaki ölü hücrelerin temizlenmesi için bir karışıma ne dersiniz? Bir bardak deniz tuzunu yarım su bardağı bebe yağı ile karıştırıp bir kavanoza koyup 24 saat bekletin. Bu hazırladığınız karışımı el ve ayaklarınızda oluşan kalınlaşmalardan kurtulmak için kullanabilirsiniz.

Akneli ve hassas bir cildiniz var ise elma sirkesi size iyi bir çözüm yolu olacaktır. Elma sirkesi ve onun kadar suyu karıştırıp cildinizi bununla temizlerseniz cildinizdeki rahatlamayı hissedebilirsiniz.

Aloe  vera bitkisi çoğu evde bulunur. Bu çiçeğin yapraklarında gizili olan jel egzamalı bölgenin iyileşmesini hızlandırmaktadır. Bu çiçeğin yapraklarını kırıp içindeki jeli egzamalı bölgeye sürün.

Domatesi rendeleyip içine bir kaşık yoğurdu karıştırıp blendırda püre haline getirin. Sonra bu karışımı cildinize maske olarak uygulayın. Bu maske gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

Elleriniz çok kuruyup çabuk çatlıyorsa toz şeker ve bebe yağını karıştırıp hazırladığınız bu karışımı ellerinize sürün ve elleriniz hafifçe ovalayın. Bu maskeden sonra ellerinizin bebek cildi gibi yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir