Sağlıklı Yaşamak İçin Stresten Uzak Durun

Hastalıkların ortaya çıkmasında en büyük etken üzüntü ve strestir. Vücutta her hastalığın bir hücresi bulunur ve vücudun zayıf anını kollar. Bazen genetik etkenlere bağlı olarak bazen de yanlış beslenme şekillerine göre en zayıf organlar hastalık kendisini yavaş yavaş göstermeye başlar. Ne yazık ki bazı hastalıklar çok sinsi olur ve zamanında teşhis edilmezse sonuç ölüme kadar gidebilir. O halde her şeyi tasa etmeye, üzülmeye ve kaygılanmaya ne gerek var? Peki, en zor olaylarda bile nasıl davranmak gerekir? Öncelikle hayata bakışınızda ve günlük yaşam şartlarında ufak değişiklikler yaparak kendinizi mutlu etmelisiniz.sağlık yaşam için stresten uzak durun, stresin sağlıklı yaşama etkileri, stres sağlıklı hayatı etkiliyor

Hafta sonlarında eşinizle veya ailenizle açık hava gezileri, sinema veya tiyatro gerçekten hayata bakış açınızı değiştirecektir. Bir şeylere çok mu sinirlendiniz, önceliğin sizin sağlığınız olduğunu unutmayın. Bazen gülün geçin, bazen sizi üzen insanlarla aranıza mesafe koyun. Hayatınıza ve ailenize müdahale edilmesine izin vermeyin. Sosyal aktivite, spor ise ruh sağlığınıza en iyi gelecek unsurların başında yer alıyor. Müzik ruhun gıdasıdır derler ya; gerçekten doğru. Canınızın en sıkkın olduğu zamanlarda en sevdiğiniz müzik türlerini dinleyebilirsiniz. Evde iş yaparken sakin ve huzur veren sözsüz klasik müzik parçalarını dinlemenin vereceği huzur ise size ve ruhunuza gerçekten çok iyi gelecektir. Şehir trafiği, yoğun iş temposu için de stresten nasıl uzak durulur diyorsunuz. Ancak bu gerçekler siz sinirlenseniz de olacak sinirlenmeseniz de olacak. O halde küçük mutluluklar keşfedin.

Trafikte kulaklık takın güzel hikâyeler dinleyin. Roman kuyun ve akşamları eve geldiğinizde sizi bekleyen çocuklarınızın sizin sevginize muhtaç olduğunu unutmayın. Siz ne kadar güçlü ve mutlu olursanız eşiniz ve çocuklarınız o kadar güçlü ve mutlu olacaktır. Bazen büyük bir mutluluk için sıcacık bir çay veya çikolata gerçekten çok iyi gelecektir. İnsan yeter ki kendisini mutlu etmesini bilsin. O zaman en zor durumların bile aslında o kadar da dert edilmeye değer olmadığını göreceksiniz. Hayatı sevin, dünyayı, insanları, hayvanları, doğayı ve en önemlisi kendinizi sevin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir