Saçları daha hızlı uzatan bitkisel yağlar nelerdir?

  1. Havuç Tohumu Yağı

Cilt için çok güçlü bir tonik olmasının dışında altın kıvamı ile havuç yağı saçlarınız için de oldukça besleyici özelliklere sahip olmaktadır. Saçlarınız ve kafa deriniz için detoks etkisi sağlayacak bu faydalı yağ hormonların düzenlenmesine de yardımcıdır.

  1. Lavanta Yağı

Gerek saçlarınızı hızlı uzatan gerekse de kokusu ile sizi kendinizden geçiren bir yağ olan lavanta yağı evinizde devamlı bulundurmanız gereken esanslı yağlardan biridir. Stres yatıştırıcı özelliği ile öne çıkan lavanta yağı ile kafa derinize masaj yapmak yumuşamasını ve gevşemesini sağlar.

  1. Erz Ağacı Yağı yani Cedar Yağı

Çoğunlukla kepek tedavisinde kullanılan bazı kepek şampuanlarının içindekiler kısmında görebileceğiniz erz ağacı yağı genel saç sağlığını korumak yönünden kullanabileceğiniz faydalı bir yağlardandır. Bu yağın düzenli kullanımda saç dökülmesini önlediği ve yeni saç tellerinin daha hızlı çıkmasına, mevcut saçların uzamasına katkısı olduğu ispatlanmıştır. Eğer ki, siz de saç dökülmesi yaşıyorsanız saç derinizi bu yağla ovmanızı öneriyoruz.saçı daha hızlı uzatma, saçı uzatan doğal yağlar, saç uzatmada kullanılan yağlar

  1. Ylang Ylang Yağı

Tıpkı lavanta yağı gibi ylang ylang yağı da stresi yatıştırmak için birebir bir birleşimdir. Uzun kullanımlarda saç tellerini kalınlaştıran bu bitkisel yağ aynı zamanda saç derinizdeki yağ üretimini dengeliyor.

  1. Papatya Yağı

Papatya yağı oldukça etkili sakinleştirici ve oldukça gevşetici bir yağ çeşididir. Her türlü enfeksiyonu saç derinizden gidermek ve detoks etkisi yapmak gibi faydalı özellikleri ile saçlarınızın uzamasına ve sağlık kazanmasına yardımcı oluyor.

  1. Adaçayı

Adaçayının hormon düzenleyici ve ya rahatlatıcı etkileri bulunuyor. Saç uzatmak, saç kayıplarını azaltmak, kepeği önlemek ve sonrasında saç derisindeki aşırı yağ oluşumunu önlemek için de faydalı oluyor. Cilt ve saç hücrelerinin oluşmasını hızlandırıcı etkisi ile saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olmaktadır.

  1. Biberiye Yağı

Biberiye Türkiye’de daha çok hızlı yağ yakma ve göbek eritme gibi doğal tedavilerde karşımıza çıkarır. Ama kaynak olarak kullandığımız yabancı sitelerde biberiye ile neredeyse tüm vücut özellikle de cilt ve saç bakımı için son derece aktif olarak kullanılmaktadır. Saçlarınızın uzamasına yardımcı olacak olan biberiye yağı aynı zamanda doğal bir parlaklık kazandırır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir