Paintball Teknik Güvenlik Kuralları

Oyunun kuraları paintball federasyon birliği tarafından belirlenmiştir. Önceleri amatör olarak oynanan oyun hızlı bir şekilde yaygınlaştı ve dünya çapında paintball turnuvaları düzenlenmeye başlandı. Amatör veya profesyonel hangisi olursa olsun oyun kuralarına uygun oynanır. Bu kuralar takımlar arası anlaşmazlıkları ortadan kaldırırken aynı zamanda oyuncuların bir zarar görmesini engeller. Paintball teknik güvenlik kuraları oyun içi ve oyuncu kıyafetleri olarak ikiye ayrılır. Oyuncuların herhangi bir düşmeye veya darbeye karşı zarar görmemesi için kask ve eldiven kullanması gerekir. Boya tüplerin ciltle temas etmemesi için ise işletmenin verdiği tulumların mutlaka giyilmesi gerekir. Oyuncuların birbirlerine silahla boya tüpü atması dışında el veya ayak veya başka bir cisimle müdahale etmesi kesinlikle yasaktır.paintball oyunu nedir, paintball nasıl oynanır, paintball oyun kuralları

Paintball teknik güvenlik kuraları oyun öncesi hakemler tarafından takım oyuncularına anlatılır. Örneğin oyun esnasında herhangi bir rahatsızlık yaşarsanız oyundan çıkarılırsınız ve tedaviden sonra duruma göre oyuna dönebilirsiniz. Hakemin oyun içindeki tüm uyarıları iki takım tarafından dikkate alınmalıdır. Uymayan oyuncular oyundan çıkarılır. Bir bayrak vardır ve bu barağı takımların birisi korumak diğeri ise almak için oyuna kendisine düşen stratejileri kurar. Çünkü paintball fiziksel kabiliyet kadar zekâ ve hızlı düşünme kabiliyeti gerektirir. 10-15 dakikalık senaryolar halinde oynandığı için bir oyundan çıktığınızda diğerinde yeniden başlayabiliyorsunuz.

İnsan sağlığı ve çevre ile dost olarak üretilen boya kapsülleri de bu oyunun güvenlik tedbirleri arasında yer alıyor. Tüm bu kuralları bilmek veya oyunun içinde yer almak için bir eğitim almanıza gerek yok. Oyun öncesi bu kuralları hakem tarafından öğrenebileceksiniz. Senaryolarda ise tehlike arz edecek bir durum söz konusu değildir. Siperler vardır ve oyuncuların birbirlerine beli mesafelerde yaklaşması oyunun kurallarına aykırıdır. Siperler kum torbaları, plastik aksesuarlar, variller, eski otomobiller veya eski savaş sahnelerinde izlediğiniz aksesuarlardan oluşmaktadır. Yine kişilerin güvenliği için konulan yaş sınırlamasına da uyulması gerekir. Fiziksel rahatsızlığı olanlar, herhangi bir engeli olanlar, sağlık sorunu olanlar kendi güvenlikleri için oyunda yer almamalıdır. Arkadaşlarınızla ailece, bay bayan karışık oynayabileceğiniz heyecanı bir hafta sonu için online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir