Paintball kuralları nelerdir?

Halı saha maçlarından sıkılan erkeklerin, iş arkadaşları ile keyifli bir mücadeleye girmek isteyen bay ve bayanların artık ilk tercihi haline gelen paintball sizlere adrenalini yüksek saatler vaat ediyor. Oyun sırasında geçen saatlerin farkında olmayacağınız keyifli bir müsabakaya girişmek istiyorsanız paintball sizler için en uygun oyundur. Sahip olduğunuz boyalı mermiler ile rakibinizi gerçek anlamda yaralamadan vurmak ve oyun dışı bırakmak için sakin olmaya, iyi bir nişancılığa ve takım ruhuna ihtiyacınız var. Takım ruhunun ve motivasyonun tavan yaptığı bu oyun, son zamanlarda şirket yöneticilerinin çalışanlarını yönlendirdiği, hatta sadece onlar için etkinlikler ve turnuvalar düzenlediği yegane oyundur.paintball oyun kuralları, paintball nasıl oynanır, paintball oyunundaki kurallar

Kuralların belirlenmesi

Paintball tamamen yasal bir oyun olduğu için belli kurallara sahiptir. Öncelikle herhangi bir olumsuzluk ile karşı karşıya kalınmaması için 14 yaşından küçük kişilerin bu oyunu oynaması yasalarca yasaklanmıştır. Bunun dışında oyuncular kendi kurallarını belirleyebildiği gibi oyunun da kendi has olan kurallarına riayet etmek zorundadır. Paintball İstanbul kuralları gereğince oyuncuların koruyucu kıyafetlerini bir an olsun çıkarması bile yasaktır. Özellikle maskelerin ve göğüslük gibi koruyucu giysilerin sizi boyalı mermilerin etkisinden çok büyük ölçüde koruyacağı düşünüldüğünde müsabaka sırasında bu ekipmanların çıkarılması bazı sorunlara neden olabilmektedir. Oyunun daha keyifli ve adil bir hal alabilmesi için oyuncuların koruyucu ekipman bulunmayan bölgelerine nişan almak da puan cezası ile cezalandırılmaktadır.

Fiziki müdahale yasağı

Her ne kadar koruyucu ekipmanlar ile vücut olabildiğince korunuyor ve boyalı mermilerin etkisi azaltılıyor olsa da paintball İstanbul kuralları çerçevesinde rakibine çok yakın mesafeden ateş etmek yasaktır. Bununla birlikte rakip ile karşı karşıya kalındığında da oyun hakeminin uyarısı ile iki taraf da birbirinden bir miktar uzaklaşmalı, fiziki bir mücadeleye kesinlikle girişmemelidir. Daha önce bu oyunu birkaç defa oynayan takımlar kuralları kısa sürede kavramakta ve oyun hakemine herhangi bir iş bırakmadan hem kendilerinin hem de takım arkadaşlarının sağlığı ve oyunun keyfi için hiçbir olumsuzluğa müsaade etmemektedir. Oyun kuralları, ekipmanları ve randevu saatleri hakkında detaylı bilgiyi ilgili işletmenin görevlilerinden de alabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir