Oje Kurutma Yöntemi

Bakımlı kadınların tercihi olan ojeler hem evde hem de güzellik merkezlerinde uygulanabilecek olan ürünlerdir. Oje sürmek için bakımlı tırnaklar gerektiği kadar doğru aparatlar ve doğru sürüş tekniklerini bilmek de gereklidir. Öncelikle oje sürülecek olan tırnakların pürüzsüz olması ve mümkünse koruyucu bir kat ile kaplanması oldukça önemlidir. Daha sonra ise tırnak kenarlarına koruyucular yapıştırılarak veya koruyucu kat sürülerek ojenin tırnak etlerine bulaşmadan sürülmesi gerekmektedir. Bu işlemler sonucunda en önemli olan ise oje kurutma yöntemi adı altında incelenebilecek yöntemleri doğru uygulamaktır. Güzel ve parlak görünen tırnaklar için mutlaka doğru kurutulmuş ve kurutulurken zarar görmemiş ojeler kullanılmalıdır.oje nasıl kurutulur, oje kurutmanın pratik yöntemleri, hızlı oje kurutma

Oje Kurutucu

Günümüzde kozmetik ürünlerinin artmasıyla beraber makyaj ve bakım yapmak oldukça kolaylaşmıştır. Bu kolaylık oje sürme ve kurutmada da kendini göstermektedir. Birçok markanın farklı fiyat aralıklarında satışa sunduğu oje kurutucu ürünler sıklıkla tercih edilen, ojelerin çok kısa sürede zarar görmeden kurumasını sağlamaktadır. Ojeler yeni sürüldüğünde en az 15 20 dakika elleriyle saçını bile düzeltemeyen kadınlar için oldukça kurtarıcı olan bu ürünün kullanımı da oldukça kolaydır. Ojeler tamamen sürüldükten ve koruyucu parlak katman da uygulandıktan sonra sprey şeklindeki oje kurutucuların sallanarak 15 20 cm uzaktan tırnakların üzerine sıkılması gerekmektedir. Bir diğer oje kurutucu ürün ise oje gibi likit ve fırçalı sürülen tarzdadır ve bu ürün oje sürüldükten yaklaşık 2 3 dakika sonra tırnakların üzerine oje sürer gibi sürülerek oje üzerinde kurutma etkisi göstermektedir. Bu iki tarzdan sprey olanlar daha kullanışlıdır ve birçok markanın üretimini kolayca bulabilmek mümkündür.

Doğal Oje Kurutucu

Oje sürüldükten sonra herhangi bir şey yapmadan oturmanın sıkıcılığını bilen kadınlar oje kurutucu kozmetik ürünlere ulaşamadıklarında kendi yöntemlerini denemeye başlarlar. Sürülen ojenin hem bir an önce kuruması hem de parlak görünmesi için kullanılabilecek ek etkili doğal oje kurutucu soğuk hatta buzlu sudur. Çeşmeden akan suyun altına oje sürülen eller tutularak bir süre beklediğinde ojenin üzerinde donma etkisi oluşur ve oje kurur. Oje kurutmak için su kullanacakların izleyebilecekleri bir diğer yol ise soğuk su ile doldurulmuş bir kabın içerisine birkaç parça buz ve birkaç damla limon suyu ekleyerek ellerin yaklaşık 20 30 saniye suyun içinde bekletmektir. Her iki yöntem de oje kurutmak isteyen kişiler için oldukça etkilidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir