Meme Estetiği Sonrası Bakım

Son yıllarda teknolojinin en çok konuşulan alanlarından biri de meme estetiğidir. Özellikle fiziksel görünümünden meme boyutları ve şekli yüzünden rahatsız olan kadınların birçoğu meme estetiği yaparak istedikleri meme formlarına kavuşabilmektedir. Göğüs büyültme, göğüs küçültme veya göğüs dikleştirme ve dolgunlaştırma gibi birçok operasyonu meme estetiği uzmanları tarafından yaptırabilmektedir. Meme estetiğinin yapıldığı kurum ve yapan uzman kadar meme estetiği sonrası bakım da oldukça önemlidir. Doktorun vermiş olduğu reçeteyi ve bakımı düzgün bir şekilde operasyondan sonra yapmak sağlığınız için en doğrusu olacaktır.meme estetiği sonrası, meme estetiğinden sonra bakım, meme estetiği yapımı ve sonrası

Operasyon sonrası nelere dikkat edilir?

Meme estetiği operasyonunu yaptırdıktan sonra hastane çıkışından sonra da sırt üstü yatmaya ve sırtınızın hafif yüksekte kalmasına dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte uzman doktorun reçete etmiş olduğu bakım kremleri ve ilaçları düzenli bir şekilde aksatmadan kullanmanız gerekir. Size verilen özel sütyeni de operasyon sonrası kullanmaya devam etmelisiniz. Operasyondan sonra ilk kontrolünüz ikinci gün yapılacağı için bu süre içerisinde pansumanınız kapalı olması gerekir. İkinci kontrol için ise yine bir hafta içerisinde gitmeniz gerekir ve kontrole gitmeden önce bebe şampuanı ve ılık su ile duş alarak iyice kurulamalısınız.

İyileşme süreci nasıldır?

Kadınların birçoğunun merak ettiği ve oldukça sık yaptırmış olduğu meme estetiği kadınların istedikleri meme formlarına kavuşmalarını sağlamaktadır. Ancak meme estetiği sonrası bakım içerisinde yeme içme alışkanlığı da oldukça önemlidir. Operasyon sonrasında protein, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeniz ve sigara tüketmemeniz gerekir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir