Kulak Estetiği Ameliyatı Yapımı

Kulak Estetiği ameliyatı konusunda günümüze kadar önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Kulak estetiği konusunda birçok değişik kulak ameliyatı tekniği sayısız hasta üzerinde uygulanmıştır. Ancak halen günümüzde kulak ameliyatı konusunda en iyi sonuç veren tek bir yöntem mevcut değildir. Buna rağmen yapılan kulak estetiği ameliyatlarının başarılı olmasında cerrahın bilgisi, el becerisi, tecrübesi ve bir sorun ile karşılaşıldığında hızla doğru karar verebilmesi ve uygulayabilmesi hala çok etkili olmaktadır. Daha ayrıntılı bilgiler için Kulak estetiği konusundaki diğer siteme bakabilirsiniz.kulak estetiği, kepçe kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatı

Bu nedenle kepçe kulak ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle doktorunuzu çok dikkatle seçmelisiniz. Ben çok sayıda ameliyat ve değişik yöntem uyguladıktan sonra son zamanlarda kulak estetiği konusunda tek bir yöntem üzerinde karar kıldım ve onu uyguluyorum. Sonuçlarım yüksek oranda başarılı olmakta. Benim uyguladığım yöntemde kulak arkasından kesi yapılmakta, ön tarafta iz kalmamaktadır. Yine kulak kıkırdağının arka tarafından törpüleme ve dikiş uyguladığım için hem kulak ön tarafında daha şişlik ve morarma olmakta, ayrıca iyileşme de daha hızlı olmaktadır.

Kulak ameliyatı estetiği, kulak sayvanı ile ilgili yapılan estetik girişimleri kapsar. En sık yapılan estetik girişim, kepçe kulak düzeltilmesidir. Kepçe kulak halk arasında yanlış olarak büyük kulak olarak bilinir. Oysa genellikle kulak normal boyutlarda olduğu halde baş ile yaptığı açı normalden daha fazla olup, öne doğru kıvrık durumdadır. Bu nedenle önden bakılınca kulak kepçesinin daha fazla kısmı görünür ve daha büyük gibi algılanır. Bu durumun sebebi, kulak kıkırdağında normalde bulunan kıvrımların daha düz olmasıdır. Kulak estetiği ameliyatında ise amaç bu kıvrımları oluşturmaktır. Tabii bunu yaparken kulağın baş ile açısı çok iyi ayarlanmalıdır.

Kepçe kulak estetiği ameliyatı özellikle bayan hastalarda saçlarını topuz yapamama, toplayamama gibi sebeplerle istenir. Erkeklerde de yine saçını kısa kestirememe gibi sebepler geçerlidir.

Kepçe kulak doğuştan ya da sonradan olabilir, herhangi bir sebebe bağlı oluşmaz. Oluştuğunda özellikle okul çağındaki çocuklarda arkadaşlarının alay etmesi sonucunda psikolojik bozukluklara neden olabilir. Bu durumda kulak estetiği ameliyatı yapılması uygun olacaktır.

Ancak çocuk durumundan şiyateçi değilse ameliyata zorlanmamalı, beklenmelidir. Kulak estetiği 6 yaş üzerinde her yaşta yapılabilir. Özellikle ameliyat olmaya istekli çocuklar, tedavi sırasında daha uyumlu olmaktadırlar. Çocuklarda ameliyat genel anestezi altında uyutularak, büyüklerde ise lokal anestezi altında kulak kepçesi uyuşturularak yapılır.

Kulak ameliyatı estetiği maliyeti fiyatı ya da ücreti özellikle anestezi tipine göre değişir. Lokal anestezi altında maliyet daha azdır. Genel anestezi altında yapılırsa hastane ve ameliyathane masrafı nedeniyle fiyat artabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir