Korkulu Rüya Selülit

Özellikle günümüzde birçok kadının en çok dert yandıkları konuların başında gelen selülit, adeta kadınların korkulu rüyası haline gelmiştir. Genç kızlardan, orta yaşlı bayanlara kadar her kadının ortak derdi haline gelen selülitin engellenebilmesi için birçok farklı kaynakta birçok farklı öneri sunulmaktadır.

Cildin altında bulunan yağ dokularının, bağ dokularının arasına sıkışması sonucu cildin üzerinde oluşan portakal kabuğu görünümü, kalça bölgesi, basen bölgeleri, karın ve kollar da dahil olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde görülebilen selülit oluşumuna işaret etmektedir. Kadınların, erkeklere nazaran çok daha ince bir cilt yapısına sahip olmalarından ötürü, selülit görünümü kadınlarda ortaya çıkmaktadır.selülit tedavisi, selülit nasıl tedavi edilir, selülit tedavisi nasıl yapılabilir

Zayıf ya da şişman, genç ya da yaşlı hemen hemen her kadında görülebilen selülit, yaşlılık dönemine yaklaştıkça, cildin gevşemesinden ötürü gittikçe kalıcı bir hal alır. Selülitin önlenmesi için, spor yapmak, düzenli hayat gibi birçok öneri verilebilir. Fakat unutulmamalıdır ki selülit gevşek ciltlerde kendini daha fazla göstermektedir. İşte bu nedenle, cildin sıkılaşması, gerginliği önem arz etmektedir. Bunu sağlayacak en önemli unsurlardan başında da bol su tüketimi gelmektedir. Tabii ki beslenme tarzı da selülit üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Modern hayatın değiştirdiği beslenme alışkanlıkları selülit için en büyük tetikleyicilerden biridir. Ayrıca halihazırda birçok hastalığa neden olabilne sigara, kanı kirletir ve selülitin yerleşmesini kolaylaştırır.

Kadınların selülitin nasıl korunulabileceğine dair, tek bir öneri olmasa da eskiden kadınların nasıl yaşadıklarına bakılarak, bazı ipuçları elde edilebilir. Kahve, sigara, düzensiz hayat, donmuş yağlar, yanlış beslenme gibi faktörleri hayatımızdan çıkarıp, spor, düzenli hayat, hareket ve sağlıklı beslenme ile beslenme ile selülitin önüne geçmek mümkündür.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir