Köpekler ve Evde Köpek Bakımı

  1. Kör, sağır ve dilsiz doğan köpekler doğdukları andan itibaren insanlara sevgi duyan tek hayvan türüdür. Bu nedenle, köpeğinizin sizi sevmesi için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yok onlar dost canlıdırlar, zaten sizi sevecek, benimseyecektir.
  2. Köpek bakımı ise birçok evcil hayvanın bakımına göre hayli zordur. Çünkü köpekler bakımdan ziyade sevgi ve ilgi isterler.evde köpek bakımı, köpek bakımı, köpekler
  3. Köpek bakımında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar da vardır. Mesela köpeğinizin kürkü var diye üşümeyecek diye bir kaide yoktur. Kürkleri olmasına rağmen köpekler de üşür. Köpeğinize ısı yalıtımı olan bir kulübe yapabileceğiniz gibi ona kıyafetlerde giydirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir nokta ise köpeklerinizin mamasını yediği kapların cinsidir. Demir bir kap köpek maması için en kötü seçimdir. Çünkü kış aylarında demirin soğuğuna köpeğinizin dilinin yapışabileceği gibi, yaz sıcaklarında demirden köpeğinizin dili yanabilir.
  4. Köpeklerin eğitimi yaparken ise onları sevmeli ve ödüllendirilmesiniz. Köpek eğitiminde jest ve mimikler önemlidir. Bir komutu dilinizle söylerken jest ve mimiklerinizle de desteklemelisiniz. Hem dil hem jest ve mimiklerle verdiğiniz konuklarınızı köpekleriniz daha iyi algılayacaktır. Köpekler eğitilmeyi severler bu nedenle onları eğitmeniz çok da zor değildir. Eğitirken dikkat etmeniz gereken bir hususta gülümsemenizdir. Çünkü köpekler dişlerinizin görünmesini agresiflik olarak algılayıp sinirlenebilir, korkabilir yahut içlerine kapanabilirler.
  5. Köpekler kürklerinin taranmasından da hoşlanırlar. Ona olan sevginizi bu şekilde yansıtabilirsiniz.
  6. Hamile bir köpeğiniz varsa sezeryanla doğumu düşünüyorsanız; köpeği anneye vermeden önce temizlemeyin yahut temizletmeyin çünkü anne köpekler bazen temizlendiğinde yavru köpeklerini kabul etmezler. Bu durumun ise kendilerinin doğurmadıkları düşüncesinden olduğu bilinmektedir.
  7. Köpeğinizin ise mutlaka adının ve sizin iletişim bilgilerinizin yazılı olduğu bir tasması olsun. ( Herhangi bir kayıp durumuna karşı.)
  8. Anlayacağınız köpek bakımı için birçok ayrıntıyı bilmeniz gereklidir.
  9. Ayrıca köpekler insanlardan katbekat daha iyi koku alırlar. Evcil köpeklerin genel olarak anneleri yanında olmadığı için sahiplerini anneleri olarak görürler. Sahiplerinin kokusuna da anne kokusu gibi alışırlar. Uyurken sizin kokunuzun sindiği bir kıyafet onlara huzur verecektir. Bu sadık hayvanlarda hem sizlerin en yakın arkadaşı olacak hem de size huzur verecektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir