Kızılay Lazer Epilasyon

Yalnızca estetik açıdan değil sağlık açısından da sorunlar oluşturabilen tüylerin alınması kişilerin hem yüksek miktarda para harcamasına hem de aşırı zaman kaybetmesine neden olmaktadır. İstenmeyen tüylerden arınmış bir cildin ne kadar güzel ve pürüzsüz göründüğünün keyfini çıkaran kişiler için oldukça önemli olan epilasyon yöntemlerinden en etkilisi olan lazer epilasyon Türkiye’nin kalbi Ankara’nın göbeği kızılay lazer epilasyon merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Birçok farklı lazer makinesinin kullanıldığı bu kaliteli merkezlerde kişilerin cilt tipi ve kıl kökü tipine uygun makinelerle profesyonel uygulamalar yapılmaktadır.

lazer epilasyon nasıl yapılır, lazer epilasyonun uygulanış şekli, lazer epilasyonun uygulandığı bölge

Bu profesyonel uygulamalar için mutlaka lazer epilasyon seanslarından önce bir doktorla görüşülerek ciltte alerjik reaksiyon olup olmayacağı test edilmelidir. Yapılan testlerde kişilerin ısıya ya da ışına aşırı hassasiyeti gözlemlenirse kişiye farklı epilasyon yöntemleri önerilmektedir. Fakat bu durum korkulmaması gereken bir durumdur çünkü lazer epilasyonun kullanıcılar üzerinde alerjen etkisi oldukça nadir görülen bir durumdur.

Lazer epilasyon uygulaması diode, alexandrite gibi farklı makineler ve farklı teknolojilerle yapılmaktadır. Her cilt tipine uygun farklı uygulamalar yapılabileceğinden kişilerin kendilerine uygun olan makineyi seçmeleri oldukça önemlidir. Kıl köküne uygun makine seçildikten sonra kişiler öncelikle bir deneme seansına alınmaktadır. Genellikle kızılay lazer epilasyon merkezlerinde oldukça detaylı çalışmalar yapıldığı için kişilerin istenmeyen tüylerinin en az yüzde doksanından kurtulduğu kanıtlanmıştır. Bu kanıtlı çalışmaları kazanabilmek açısından kişilerin güvendikleri bir merkezle görüşmeleri önerilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir