Kırılmaz Ekran Mı Yoksa Jelatin Mi?

Yeni bir telefon aldıysanız ve onu her türlü darbeden korumak istiyorsanız kırılmaz ekran ya da jelatin kullanmalısınız. Kırılmaz ekran her ne kadar jelatine göre biraz pahalı olsa da en iyi çözümdür. Çünkü telefonu daha iyi korumaktadır. Jelatin sadece telefonun çizilmesini engellemektedir. Oysa kırılmaz ekran telefonun düşmesi vb. gibi darbe aldığı durumlarda ekranın kırılmasını önler.

Kırılmaz ekran ve jelatin fiyatları ne kadar?

Kırılmaz ekranların ortalama fiyatı 10 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Fiyatın farklılığının sebebi elbette malzeme kalitesidir. Biraz daha kaliteli bir kırılmaz ekran alayım derseniz biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekir. Telefonunuzun ön yüzüne ekran koruyucu çam taktırdıktan sonra bir de arkasına koruyucu veya kılıf takarsanız herhangi bir şekilde telefonunuzun küçük darbelerde arızalanması vb. gibi sorunlar oluşmayacaktır.Ekran koruyucu, kırılmaz ekran, telefon jelatini

Kırılmaz ekran ve jelatin nerelerde bulunur?

Kırılmaz ekran ve jelatinleri market, telefoncu, internet siteleri vb. gibi yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Satın alacağınız koruyucu ekranın ve jelatinin kullandığınız marka ve modele uygun olmasına mutlaka dikkat edin. Her telefon için üretilen kırılmaz ekran ve jelatin farklıdır.

Kırılmaz ekran ve jelatin nasıl takılır?

Koruyucu cam ve jelatini satın aldığınız yerde taktırabileceğiniz gibi kendiniz de takabilirsiniz. Satın aldığınız yerde taktırmadıysanız kendiniz ekranı veya jelatini takacaksanız öncelikle telefonunun ekranını iyice temizleyin. Büyük ihtimalle satın aldığınız koruyucu ekran veya jelatinin kutusundan temizleme bezi çıkacaktır. BU bezi kullanarak ekrandaki tüm kiri, pisliği, tozu alın. Korucunun arka yüzündeki yapışkanı koruyan kağıdı sökün. Telefonun bir köşesinden başlayarak önce kısa kenara sonra uzun kenara doğru bez ile üstünden geçerek koruyucuyu yapıştırın. Yapıştırma işlemini yaparken telefon ekranı ile koruyucu arasında hava kabarcığı kalmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kırılmaz ekran ve jelatinin telefona zararı var mı?

Koruyucuların herhangi bir şekilde telefona zarar vermezi söz konusu değildir. İstediğiniz zaman takıp istediğiniz zaman koruyucuları telefonunuzdan sökebilirsiniz. Koruyucuları söktüğünüzde ekranınızda yapışkan madde kalması vb. gibi bir sorun olmayacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir