Kimler motorlu kurye olabilir?

Motorlu kurye olmak istiyorsanız bazı özellikleri barındırmanız gerekmektedir. Bu özellikleri barındırmıyorsanız tam anlamıyla bir motorlu kurye olmuş sayılmazsınız. Ayrıca kendi özelliklerinizin yanı sıra belgenizin de olması gerekmektedir. Motorlu kurye olmak için sahip olmanız gereken belge A2 sınıfı sürücü belgesidir. Bu belgeniz yok ise zaten motorlu kurye olamazsınız. Trafik kurallarına göre A2 sınıfı ehliyeti olmayanlar trafikte motosiklet kullanamayacağından dolayı ne yazık ki motorlu kurye olamazlar.motorlu kurye olma, nasıl motorlu kurye olunur, kimler motorlu kuryelik yapabilir

Motorlu kurye olmak isteyen biri ehliyet sahibi olmasının yanı sıra sabır sahibi de olmalıdır. Çünkü bir motorlu kurye gönderinin belirli bir zamanda belirli bir noktaya götürülmesinden sorumludur ve bu işini yaparken bazen birçok engel ile baş başa kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda motorlu kuryenin işine devam edebilmesini sabırlı ve azimli olması sağlayacağından sabır çok önemlidir. Şöyle bir senaryonun meydan geldiğini düşünelim. Siz bir motorlu kuryesiniz ve mesai bitimine kadar resmi bir belgeyi bir resmi kurumdan diğerine götürmekle görevlendirildiniz. Normal şartlar altında tam zamanında bu acil gönderiyi yerine ulaştırabiliyorken trafiğin tıkandığını görüyorsunuz. Henüz araç kullanmayı öğrenmiş biri tüm trafiği alt üst etmiş ve yetmezmiş gibi olay çıkarmış olduğunu varsayalım. Böyle durumda yetiştirmeniz gereken çok önemli belgenin varlığı sizi psikolojik yönden büyük baskı altına sokacağından kazaya ve kazayı yapıp olay çıkaran kişiye sert tepkiler gösterebilir ve hatta ikinci bir olayı siz dahi çıkartabilirsiniz. İşte bu sebeple sabırlı olmalısınız ki böyle durumda tatsızlığın üzerine bir yenisini daha siz eklemeyesiniz.

Bir başka senaryo olarak ise şunu düşünelim. Yine aynı belgeyi bu sefer bir şahısın evine teslim etmeniz gerektiğini varsayalım. Bu sefer karşımıza çıkan aksilik belgeyi götüreceğiniz bölgeyi iyi tanımıyor olmanızdan kaynaklansın. Eğer belgeyi götüreceğiniz bölgeyi tanımıyorsanız gideceğiniz adresi bulmanız oldukça zaman kaybettirecektir. Burada da ortaya bölgeyi tanıma zorunluluğu çıkmaktadır.

Kısacası toparlayacak olursak bulunduğu bölgeyi iyi tanıyan, A2 sürücü belgesi olan, yeterli düzeyde ve üzerinde motosiklet kullanabilen, sabırlı olan herkes motorlu kurye olabilir. Tüm bu özellikleri barındırıyorsanız motorlu kurye olmak için önünüzde pek bir engel yoktur.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir