KİLO VERMENİZE YARAYACAK ETKİLİ SPORLAR

YÜZMEK

Yüzme egzersizin mükemmel biçimidir. Bir yüzücü suda kendisini itmek için vücudundaki her kas kütlesini kullanır, boyun ve yüz ve ayak kasları dahildir. Yüzme sporu, kas gücünü ve sabrı geliştirir, duruş ve esnekliği artırıyor. Özellikle bir aerobik egzersiz sağlamaktadır. Yüzme, her yaştan insanlar ve tüm uzmanlık seviyeleri için harika bir spor. Kilo vermek ve ya hız kazanmak için günümüzde yüzme dersleri veren kurslarda yüzme seansları uzunluğu arttırılır. Bunun da sebebi, uzun süredir spor yapmayan kişilerin nefes kontrollerini yapabilmeleri ve akciğere giden nefes baloncuklarının artış göstermedir. Tempolu bir yüzücü genellikle dakikada on kalori kadar yakabilir. Ağırlık ve yorgunluk düzeyine bağlı olarak bir seansta 90-550 arası ekstra kalori yakılmaktadır. Bu şekilde yüzme, kilo vermek için yapılan en etkili sporlardan biridir.kilo verdiren spor dalları, kilo vermek ve spor yapmak, kilo vermeyi sağlayan sporlar

DÜZENLİ KOŞMAK

Eğer ki, kilo ya da kalori yakmak kaybetmek istiyorsanız koşmak en etkili sporlardan biridir. Koşarken zor nefes alınır ve vücut daha fazla kalori yakmak için harekete geçer ve öyle de oluyor.  Bunun yapılmasında vücut detoks yöntemini kullanılmaktadır. Koşmak özellikle kas ve metabolizmanın hızını artırır ve kalp atışlarını güçlenir. Aralıklarla günlük kısa koşular yapmak de kalp atışını, kan dolaşımını artırır ve vücut ısısını yükseltmektedir. Tüm bu etkinlikler sonunda koşu; kısa sürede kilo vermenize yardımcı olacaktır. Koşarak kilo vermek günümüz şartlarına bakıldığında maliyeti en düşük spor dallarından biridir. Çünkü sokağa çıkıp herhangi bir yolda koşmanız karşılığında kimse sizden bir ücret talep edilmiyor.

FUTBOL OYNAMAK

Genel olarak bakıldığında futbol tamamen erkeklere hitap eden bir spor olarak görünür fakat futbol oynamak için erkek olmanıza ya da profesyonel olmanıza gerek kalmaz. Çünkü futbolun belli kuralları da olsa da siz herhangi bir yerde bu sporu yapmanız mümkündür. Futbol oynarken sadece bacak kaslarınız değil aslında vücudun tüm kasları çalışıyor. Bu açılardan bakıldığında futbol oynayarak gerek bayanlar gerekse erkekler kısa sürede kilo verilmektedir. Ancak futbol oynadıktan sonra her spor sonrası olduğu gibi alacağınız besinlerin yağlı olmamasına özen göstermenizde fayda vardır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir