Kellik ve Bunun Kişinin Psikolojisi Üzerine Yansımaları

Kellik bir çok insan için bir psikolojik, hem de fiziki açıdan sorun olan bir hastalıktır. Hatta bu hastalık kişilerin sosyal hayatına bile yansımaktadır. Kellik sorununa uygulanan ve çözümü tedavi şekillerini anlatalım. Kelliğin çözümü hakkında bahsedelim. FUE tekniği nedir? 10 yılı aşkındır saçsız kişilere saç ekimi yaparak gerek saç estetiğini ve gerekse saç saçsızlık sorununu çözen hastaneler mevcuttur. İlk yıllarda ortalama 98-99 yıllarında klasik yöntemle nasıl en iyi saçı ekeriz diye çalışılmaya başlandı. Laboratuvar düzeyindeki araştırmalarla kök hücresini etkensiz bir şekilde cilt altına yerleştirerek en doğal görüntü elde edilir.kelliğin etkileri, kelliğin kişinin psikolojisine etkisi, psikolojik açıdan kellik

Yani saç ekimi yapıldığında saç ekimi yapılmamış kadar doğal görüntüler ve saçları çok rahatlıkla kullanılan saçsızlığı çözen çözümler bulundu. Motorlu FUE yöntemi ve tedavi süreci hakkında bilgiler nedir? Bu anlamda yeni gelişen tekniklere hep açıktır. FUE yöntemi, ortaya çıktığında ilk önce bir iki yıl sadece deneme maksatlı çalışıldı. Fakat şuanda saç ekiminde dikişsiz bir yöntem olarak ve tek tek alıp en ince hücreyi cilt altına bırakıp saçsızlık çözümü yöntemi olarak FUE’yi uygulamaktadırlar. Ve FUE’den başka herhangi bir yöntem önerilmez. Saç ekimi artık bu noktadan sonra FUE olduğu için daha yan etkisi az.

Daha kolay kişilerde çok çabuk iyileşme sağlıyor, daha az ilaç kullanılıyor ve işlemi cerrahiden uzaklaştırdığı için korkusuz bir saç ekimine uygun hale gelinebiliyor. Saçsız kişilerde saç ekimi yapılan teknik FUE. FUE’nin de en önemli özelliği cerrahi olmaması. FUE yöntemi teknik olarak dikiş gerektirmeyen bir yöntemdir. Enseden saç hücrelerinin alınabilmesi için daha önceleri doku çıkartılması gerekiyordu. Oradan dokunun çıkartılabilmesi için bir bistüri atarak işlem tamamlanıyordu. Fakat zaman içerisinde orada iz yapma, yine enfeksiyona açık bir durum oluşturma nedeniyle gelişti ve gelişince de tek tek enseden dokuyu alma işlemini gerçekleştirildi.

Şuanda FUE’nin tüm dünyadaki anlamı dikişsiz herhangi bir yan etkisi olmadan, kolaylıkla, saç ekimi gerçekleştirmektir teknik olarak. Saç komple olarak traş edilir. Saçsız bir şekilde yani kısa bir şekilde ekim yapılıyor. Saçlar uzunken FUE yapılamaz. Enseden saç alınabilmesi için enseye traş gerekiyor. Ense traş ediliyor 1 santim kadar kısaltılıyor saçlar. Ve ondan sonra özel iğnelerle cilt altına girip tohumlar cildin altındaki incir çekirdeği gibi olan tohumlar dışarı çıkarılıyor. Bunlar çıkartıldığında diğer yöntemdeki gibi yani klasik yöntemdeki gibi yine doğal uzayacak, kestirilebilecek, her türlü saç hizmetinden yararlanılabilecek saç hücreleri bırakılıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir