Kaşların Güzel Görünmesi İçin Yapılması Gerekenler

Kaşların şekli tüm yüz görünümü üzerinde önemli bir etkiye sahip ve kaşlar yüze bakıldığında en çok dikkat çeken bölgeler arasında yer alıyor.

1) Kaşlarınızı almaya 1-2 hafta ara vermelisiniz. Böylece kaşlarınızın doğal büyüme sürecini ve şeklini gözlemleyerek farklı şekilleri denemek için kendinize fırsat sağlayın.

2) Kaşlarınızı alırken bulunduğunuz ortamın mutlaka aydınlık olmasına ve mümkünse gün ışığı almasına dikkat ediniz. Çünkü loş ışıkta, gölgeli ortamlarda alınan kaş gün ışığına çıkıldığında tamamen farklı bir şekilde görünmektedir. Ayrıca çok ince tüyleri loş ortamda görünmeyebilir.

3) Her cımbız aynı olmaz. Kaşınızı alırken kullandığınız cımbızın kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Ucuz cımbızlar çok kısa ve ince tüylerin alınmasını zorlaştırıyor. Kaliteli bir cımbızla hedeflediğiniz kılları çok daha kolay alırsınız.kaş bakımı nasıl yapılır, kaş bakımının önemli noktaları, kaşların güzel görünmesini sağlama

4) Kaş alırken kılların uzama yönüne doğru almaya çalışmalısınız. Böylece size yakışan kaş şeklini daha kolay bulursunuz. Kılın uzama yönünün tersine doğru kaş almak kıl köküne zarar verebilir ve bu da acıya, şişliğe ve hatta enfeksiyona neden olabiliyor.

5) Kaşlarınıza şekil verirken yaşanan ağrı sizi rahatsız ederse, saç köklerinin genişlediği, gözeneklerin açıldığı ve özellikle cildin daha yumuşak olduğu banyodan sonraki zamanı kullanın.

6) Kaşlarınıza şekil verirken dikkat etmeniz en önemli kural ise, kaşların tüm yüze katkı yapması ve tek başına dikkat çekici olmaması gerekir. Bu yüzden kaşınızı alırken sadece kaşlarınıza odaklanmayın ve vereceğiniz şeklin tüm yüz göz önüne alındığında nasıl görüneceğine odaklanmalısınız.

7) Saç boyatıldığında çoğunlukla kaşlar göz ardı edilir ancak farklı saç ile kaş rengi genel görünümü olumsuz olarak etkiliyor. Tabi narin kaşlarda saç boyası kullanmak doğru değil ancak bitkisel renk açıcılar kullanabilir ya da makyaj malzemeleri ile kaş rengini yeni saç renginize yaklaştırınız.

8) Kaşınızı düzeltirken 1 seferde 1 kıl almalısınız. Bu sayede istenmeyen şekilleri önlersiniz. Büyüteçli ayna kullanmak tam istediğiniz kılı almanızı kolaylaştırır.

9) Kaşın üst kısmını alırken dikkatli olun çünkü bu bölge kaşın görünüşünün önemli bir kısmını oluşturuyor ve bu bölgede yapılacak hataları düzeltmesi zor olacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir