Kartal İlaçlama Firmaları

Bazı böcek türlerinin insanların hayatında çok zararları olmakla birlikte faydasının da olduğu bilinen bir gerçektir. Zar kanatlılar sınıfının en küçük örneği olan arılar, bu açıdan bakıldığında böceklere en iyi örnektir. Kartal ilaçlama fayda ve zarar farklılıklarını gözeterek arı türlerini ayırt etmenin önemini vurgulamaktadır.
Bu anlamda bal arısı iyi ve çok faydalı, yaban veya eşek arısı türleri ise zehirli ve çok zararlı olarak bilinmektedir. Kartal böcek ilaçlama, arı böceğinin hayatımıza başta açık bırakılan pencerelerden, havalandırmalardan, kapı altları ve pencere cam kırıkları arasından rahatlıkla girdiklerini tespit etmiştir. Arı böceğini karşı dezenfeksiyon yapmak çok geniş bir alanı kapsar. Çünkü arı böceği başta evlerimizde olmak üzere otel ve restoranlarda, bahçe ve piknik alanlarında, askeri birliklerde, tüm sağlık kurumlarında ve hastanelerde, okullar ve yurtlarda bilhassa da ekili alanda çok sıklıkla görülürler.

Fayda yönüyle evcilleştirilen ve kovanlarda büyük ekonomik değer sağlayan bal arısı türleri ise kendi yaşam alanlarında insanlar tarafından büyük bir özenle beslenmektedir. Arı böceğinin bilinen türleri şunlardır; Bal arısı, çömlekçi arı, mazı arı, kâğıt arı, kazıcı arı, testereli arı, sondajcı arı sayılabilir. Arı ilaçlama şirketleri genel olarak boylarının 2 ile 4 cm. arası olduğunu, altı ayaklı ve ayaklarında polen taşıyıcılarının bulunduğunu söyler. Bir çift göz, 2 anteni ve çok kesici bir ağzı vardır. Kovanlarda yaşayan arı türlerinin dışında özellikle yabani arılar ağaçların üzerinde, ağaç köklerinde, mağara içlerinde ve kaya yarıklarında yuva yaparlar ve koloni halinde yaşarlar. Tabiatta yaşamalarından dolayı ilaçlamanın etkisi çok olmaz, kesinlikle yok edilemezler. Bu ancak böcek ilaçlama fiyatlarını yükseltir. Kartal böcek ilaçlama firmaları, insanlara en zararlı olan arı böcek türünün yaban arıları olduğunu bildirmişlerdir.

Genel manada bütün arıların en birinci zararı bitki ve meyvelerin özlerini emerek beslendiği ve yuvalarında bal yapma amacı ile emdiklerinden bitki veya meyveler çok çabuk sararıp solmakta ve yok olmaktadır. Aynı zamanda ürün kaybının verdiği ekonomik zararda ortaya çıkmaktadır. Yaban arıları ise zehirli olabileceklerinden insanlara ve bal arılarına zarar vermektedirler. Çoğunlukla bal arısı kovanına giren yaban arısı tüm bal arılarını telef ederek yetiştiricilere çok büyük zarar verebilmektedirler. Aynı zamanda bir tehlike anında koloni halindeki arılar topluca saldırabilmektedirler. Kuyruk kısmında bulunan zehir iğnesi ile yaban arısı bazen ölüme varan etki yapabilmektedir. Arı zehiri oldukça etkilidir. Sokması halinde en yakın sağlık kuruluşunu mutlaka zaman geçirmeden başvurulmalıdır. Arı böceğinin en faydalı olduğu yön ise polenizasyon denen bitkilerin döllenerek meyve vermesi ve çoğalmasını sağlamalarıdır.

Kartal böcek ilaçlama şirketleri bir kovandaki arıların ayaklarına yapışan polenlerin çok geniş bir alanda yaklaşık 400 km. bir bölgeyi polenize ettiği tespit edilmiştir. Bitki ve meyvelerin bu tabii olay olmadığı takdirde yavaş yavaş türlerinin azalarak yok olacağını ve insanlarla hayvanların bu durumda çok zorlanacağı bilinmektedir. Aslında çok çalışkan bir böcek türü olduğundan bahseden Kartal haşere ilaçlama, arıların verdiği korkutucu ve ürkütücü görüntü ve sesinden dolayı insanlar tarafından ilaçlama istendiğinden bahsetmiştir. Bilinen mikrobik bir hastalık taşımadıkları bilinmekle birlikte bulundukları ortamda misafir ve müşteriler açısından işletmelerde her zaman şikayet konusu olmuşlardır. Kartal ilaçlama fiyatları arı böceğinin ilaçlamasından aşırı etkilenmez. İşletmeler yapılacak ilaçlamanın sağlayacağı fayda yönüyle arı böceğinin haşere ilaçlama fiyatını normal kabul etmektedirler. İşletme sahipleri Kartal böcek ilaçlama fiyatlarını arı böceğinin görülmesi ve yasal yapılacak denetlemelerde karşılaşabilecekleri cezai durumlara karşı ilaçlamanın faydalarını tercih etmektedirler.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir