Karın Germe Estetik Ameliyatı

Karın germe, estetik kaygılardan dolayı en çok kullanılan operasyonların başında yer almaktadır. Kilo vermek için uygun bir yöntem olduğu düşünülse de karın germe estetiği, kesinlikle kilo verme yöntemi değildir. Yalnızca bölgesel yağlar ve ciltte sarkmalar varsa uygulanan bir operasyon olan karın germe estetiği çeşitli nedenlerden dolayı karın bölgesinde görüntü bozuklukları olan kişilere uygulanmaktadır.karın germe estetiği, karın germe operasyonu, karın germe işlemi

Genellikle 3-4 saat kadar süren karın germe operasyonlarından önce cerrahın seçimi son derece önemlidir. Yani operasyonu deneyimli bir doktorun gerçekleştirmesi gerekmektedir. Buna dikkat etmenizde yarar var. Ayrıca ortamın yeteri kadar steril olması ve karın germe estetiğini gerçekleştirecek olan ekibin daha önceki ameliyatlarındaki hastaların operasyonlardan memnun kalıp kalmadığını araştırmanız iyi bir hamle olacaktır. Bunun için de internet kullanımı iyi bir enstruman olabilir.

Karın germe estetiği yaptırmayı düşünenler için 3 farklı alternatif bulunuyor. Bunların ilki tam karın germe operasyonu, ikincisi mini karın germe operasyonu, üçüncüsü ise liposuction. Fakat liposuction yaptırmak, kesinlikle karın germe estetiğinin yerini tutmayacaktır. Öte yandan mini karın germe ve tam karın germe arasındaki farka değinmek gerekirse… Adından da anlaşılacağı üzere mini karın germe operasyonu genellikle karın alt bölgesinde az miktarda çatlak veya sarkmalar varsa uygulanıyorken, daha ciddi boyuttaki çatlak ve sarkmalar için tam karın germe estetiği uygulanmaktadır.

Karın Germe Estetiği Rahatsızlığa Sebep Olur Mu?

Estetik ameliyatların birçoğundan sonra az veya çok çeşitli rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Kimi estetik operasyonlarda bu rahatsızlıklar yoğundur, kimilerinde de hafiftir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi karın germe estetiği sonucunda da çeşitli rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Fakat bu ağrıların ve rahatsızlıkların önüne geçmek, doktorun tavsiyelerine dikkat edildiği takdirde son derece kolaydır.
Özellikle ameliyat bölgesinde, operasyon sonrası çeşitli ağrılar oluşabilir. Her ne kadar bu ağrılar fazla olmasa da, doktorunuzun vereceği ağrı kesiciler sayesinde bu ağrılara maruz kalmamak mümkün. Aynı zamanda karın germe estetiği sonrası operasyon bölgesinde hissizlik meydana gelebilir. Fakat bu hissizlik geçicidir ve genellikle en çok bir hafta sonra düzelmektedir. Bunlara ek olarak deride hafif şekilde çürüme ve morlaşmanın yanı sıra ameliyat sonrası halsizlik gibi durumlar da meydana gelebilmektedir. Bu tip sorunlarla karşılaştığınızda çözümü için doktorunuza başvurmalısınız.

Diğer sitemize de göz atabilirsin: http://www.zeniebottle.com/

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir