Karın Estetiği

Karın Estetiği

Karın estetiği ameliyatları için aday olan kişiler diyet ve egzersiz ile bölgesel yağlarından kurtulamayan kişilerdir. Karın estetiği ameliyatları için hem erkek hemde bayan bireyler bu amaliyatı olmaya adaydırlar. Özellikle hamilelik sonrasında karın bölgesinde oluşan çatlaklıklar, gevşemeler ve sarkmalardan dolayı karın bölgesi deforme olmuş bayanlar için karın estetiği ameliyatları oldukça faydalıdır. Karın estetiği ameliyatı sonrasında karın bölgesinde son derece iyileşme sağlanır. Güzel bir karın görünümü ve karın bel bölgesindeki incelme sizin kendinize olan güveninizide tazeliyecektir. Karın estetiği ameliyatları öncesinde gerçekçi beklentiler sizin ameliyatınızın daha verimli geçmesiniz sağlayacaktır. Doktorunuz ile ameliyattan beklentilerinizi çok iyi bir şekilde tartışmalı doktorunuz ile kuracağınız iyi diyalog ameliyatınızın sonucunuda oldukça etkileyecektir.

Karın estetiği ameliyatına karar verdikten sonra yapılacak olan doktor seçimide en az ameliyat kararı kadar önemlidir. Alanında uzman bir plastik cerrahiye başvurmanız ameliyat sonucunuzuda oldukça etkileyecektir. Doktorunuz ameliyat öncesinde sizden bazı isteklerde bulunacak özellikle sigara alkol gibi kötü alışkanlıklarınızı en az 1-2 ay öncesinden kesmenizi isteyecektir. Ameliyat öncesinde gireceğiniz ağır diyetlerden ve fazla güneşlenmeden kaçınmalısınız. Doktorunuza varsa sağlık problemlerinizi, daha önce geçirmiş olduğunuz ameliyatlarınızı ve kullanmış olduğunuz ilaçları anlatmalısınız.

Ameliyat öncesinde geçirilecek bir hastalık, soğuk algınlığı ve buna benzer enfeksiyonel hastalıklar ameliyatınızın ertelenmesine neden olacaktır.

Karın germe ve Mini Karın Germe Ameliyatları

Karın estetiği ameliyatları tam karın germe ameliyatları ve mini karın germe ameliyatları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Tam karın germe estetiği operasyonları (abdominoplasti) orta ve alt karın bölgesindeki sarkmaları, gevşemeleri ve çatlaklıkların düzeltilerek fazla yağ ve deri fazlalıklarının çıkarıldığı karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı cerrahi bir ameliyattır. azı inanışlara göre karın estetiği ameliyatları bir kilo verme ameliyatıdır. bu düşünce tamamen yanlış bir düşüncedir. Aksine karın estetiği ameliyatları kilo vermek isteyen hastalara yapılmaz bu ameliyat idela kilosunda olan fakat diyet ve egzersiz ile bölgesel yağlarından kurtulamayan hastalara uygulanmaktadır.

Karın estetiği ameliyatlarında oluşacak olan izler kalıcıdır. Fakat bu izler mayo altı bölgesine saklanacağı için dışarıdan belli olan bir iz olmayacaktır. Karın estetiği operasyonlarında plastik cerrahi uzmanları tarafından uygulanan bir çok teknik vardır. Karın estetiği operasyonları tek başlarına yapıldıkları gibi meme estetiği operasyonları yada liposuction estetik ameliyatları ile beraber kombine bir şekilde de yapılabilmektedir. Bu durumu en iyi doktorunuz ile belirlemeli ve karın bölgesi sorunları ile beraber doktorunuzu diğer sorunlarınızı da anlatmalısınız. Karın estetiği ameliyatları hastane ortamında genellikle genel anestezi altında yapılabilen uygulamalardır.

Karın estetiği ameliyatları öncesinde yapılacak olan ilk muayenede doktorunuz sizin cilt yapınızı, karın bölgesindeki mevcut sorunlarınızı, karın bölgesindeki yağ miktarını ve yağ dağılım oranını ve buna benzer bir çok problemi test edecektir. Aynı zamanda sizleri bir kaç sağlık testinden geçirerek ameliyat için sizleri sağlık kontrollerine tabi tutacaktır. Muayene sırasında sizde doktorunuz ile konuşma fırsatı ve her konuyu derinlemesine konuşma fırsatı bulacaksınız. Sorularınızı en ayrıntılı bir şekilde doktorunuza sormalı ve aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadığına emin olmalısınız.

Yapılacak kontrollerden sonra ek bir uygulamaya gereksinim olup olmadığı ve tam karın estetiği mi yoksa mini karın estetiği ameliyatına mı ihtiyacınızın olduğu ortaya çıkacaktır. Karın estetiği ameliyatı değilde yanlızca liposcution operasyonlarıda sizin için yeterli olabilir. Karın estetiği ameliyatları için yapacağınız muayenede hangi hastanede ameliyatınızın olacağını, hastanede kaç gün kalmanız gerektiğini, ameliyat sonrasında sizleri nelerin beklediğini öğrenmiş olacaksınız..

Karın estetiği ameliyatları hastane ortamında yaklaşık olarak 2-3 saat kadar süren operasyonlardır. Mini karın estetiği operasyonlarıda tıpkı tam karın germe estetiği ameliyatları gibi aynı şartlar içerisinde gerçekleştirilen 1-2 saat kadar süren ameliyatlardır. Ameliyat sonrasında iz kalacaktır. Fakat bu izler zamanla oldukça kaybolacaklardır. Mayo içerisinde kalacak olan bu izler dışarıdan belli olmayacaklardır. Mini karın germe estetiği ameliyatlarında kesi izleri daha kısadır. Mini karın germe estetiği operasyonları yanlızca alt karın bölgesindeki problemlere yönelik ve karın bölgesinde çok fazla sarkmaların yaşanmadığı hastalara yapılan cerrahi bir uygulamadır.

Karın estetiği ameliyatları sonrasında ilk günlerde ağrılarınız olabilir. Bu ağrıları basit ağrı kesici ilaçlarla dindireceksiniz. Karın estetiği ameliyatlarında uygulanacak olan drenler 1-3 gün arasında alınmaktadır. Ameliyat dikişleri ise 2-3 hhafta kadar sonra alınacaktır. Karın estetiği ameliyatları sonrasında 1 gece yada 2 gece hastanede kalmanız gerekebilmektedir. Ameliyat sonrasında kendinize gelebilmeniz ve günlük aktivitelerinize devam edebilmeniz bir iki ayı bulacaktır. Oluşacak yara izleri ise ilk 3 ay içerisinde kötüye gidermiş gibi olsalarda daha sonraki aylarda iyileşmeye ve soluklaşmaya başlıyacaklardır. Buradaki izlerin kaybolmaya başlaması ve tamamen solması ise 1 yıl ve onu takip eden yıllarda mümkün olacaktır.

Karın estetiği ameliyatları sonrası kilo alıp vermeler ve yaşanılacak yeniden bir gebelik vücut konturunde yeniden bazı değişimlerin olmasına neden olabilmektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir