Hangi Bölgelere Epilasyon Yapılabilir?

Epilasyon talepleri her geçen gün artmaktadır. Önceleri bunun zararlarının olabileceği veya pahalı olabileceği düşüncesi ile birçok bayan epilasyon yaptırma konusunda bazı tereddütler yaşıyordu. Oysaki herhangi bir cilt hastalığınız yoksa ve hamile değilseniz epilasyon yaptırmanızın herhangi bir sakınca yoktur. İleriki süreçte de cildinizde de sağlık anlamında herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bazılarının cildi oldukça hassastır. Epilasyon yapılan bölgeler seanslardan sonra bu yüzden kızarıp kaşınabilir. Epilasyon işlemlerinden sonra verilen kremler bu sorunları yaşamamak için verilir ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Bir de epilasyon yapılan bölgelerinizi güneş ışınlarına karşı korumanız gerekmektedir. Böylece bu süreç sorunsuz olarak atlatılacaktır.epilasyon işlemi, lazer epilasyon, istenmeyen kıllar için epilasyon

Bu seanslar süresince hastaların da uyması gereken bazı unsurlar vardır. Örneğin seanslardan belli bir süre sonra kıllar çıkmaya başlayacaktır. Bu durumda kesinlikle epilasyon türü cihazlarla veya ağda gibi ürünlerle bu kılların alınmaması gerekir. Çünkü bu tür yöntemler diğer kıl köklerini canlandırarak yeni kılların oluşmasına neden olacaktır. Bu süreçte ancak jilet ile kılların alınması önemlidir. Çünkü jilet kıl köklerine inmediği için herhangi bir canlanma da söz konusu olmayacaktır. Epilasyon yapılan bölgeler zaman geçtikçe seyrekleşecek ve son seansta tamamı ile kıllardan kurtulacaksınız. Uzman kişinin seanslar için size vereceği belirli gün aralıklarına da önem vermeniz gerekmektedir. Süre dolmadan sık sık yaptırmak doğru olmadığı gibi süreyi uzun aralıklarda geciktirmekte doğru değildir.

Epilasyon yaptırma talepleri günümüzde yalnızca bayanlar tarafından değil erkekler tarafından da talep görmektedir. Erkeklerde bayanlarda olduğu gibi kıllanmadan kurtulmak istedikleri tüm bölgelerde epilasyon yaptırabilir. Özellikle kişilerin 18 yaşını doldurmuş olmaları önemlidir. Bu yaş altındaki bay bayan kimseye lazer epilasyon yapılmaması gerekmektedir. Epilasyon işleminin yapıldığı alanlarda 24 saat bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Örneğin bu süre zarfında kimyasal kullanmamak ve sabun sürmemek gerekir. Bazı bölgelerde lazer epilasyon ıslak ve tüylerin ince olmasına bağlı olarak biraz daha geç etki göstermektedir. Ancak tüyleriniz beyazlamadıysa bunlardan da kurtulacağınıza emin olabilirsiniz. Epilasyon yapan kişinin ve kullandığı cihazın da bu süreçte etkisi önemlidir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir