Haftada 2 Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak Fikirler

Aşağıda sabah, öğle, akşam ile öğün aralarında ne yemeniz gerektiğini değil, belirlediniz diyet listesini uygularken size yardımcı olabilecek ve diyet yaparken devamlılığınızı korumanıza yardımcı olabilecek bazı önerileri yazımızda bulabilirsiniz.

  1. Öncelikle evde bulunan besleyici olmayan ancak kalorisi yüksek ve sağlıksız gıdaları temizleyiniz. Bunların ne olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu atıştırmalıkların yerine sağlıklı olanları yerleştiriniz.
  2. Yapacağınız egzersizler için ev içinde kendinize bir alan belirleyiniz. Televizyon karşısında olması bir egzersiz dvd’si alırsanız size kolaylık sağlar. Ancak şart değil çünkü youtube gibi online video sitelerinde binlerce egzersiz videosu bulabilirsiniz ve bilgisayarınızdan da izlenebilir. Egzersizlerinizde kullanılmak üzere ağırlık, ip ve egzersiz minderi gibi aksesuarlar alınız. Bütçe ayırmak istemiyorsanız ağırlık yerine 1.5 litrelik su şişesi ve egzersiz minderi yerine eski bir yorgan ve ya battaniye kullanabilir.kilo vermeyi kolaylaştırma, rahat kilo verme, hızlı kilo verme
  3. Diyet programı ilerledikçe ve evde yaptığınız egzersizlerle hamlığınızı attıkça tempoyu yükseltmek için daha fazla alana ihtiyaç duyulur. Apartmanınızda bulunan merdivenler ve ya evininize gelirken arabayla çıktığınız yokuş kardio egzersizleri için ideal olanıdır.
  4. Haftada 2 kilo verme hedefinizin olduğunu yakın çevrenize söyleyiniz. Bu sizin kararlığınızı arttıracak ve destek almanızı sağlamaktadır.
  5. Diyet sırasında bol bol su içiniz. Özellikle ilk bir kaç gün su kaybı daha fazla olur.

Uyarılar: Bir anda yoğun egzersizle düşük kalorili diyeti birleştirmemelisiniz. Hem sağlık koşullarınız buna uygun olmayabilir hem de vücut gereken enerjiyi alamadığı için tansiyon sorunları, halsizlik ve sürekli uyku hali gibi sorunlar yaşanabiliyor. Gerek diyetinize gerekse de egzersizlerinize vücudunuzu alıştırarak başlayınız. Hızlı kilo verme ve ilaçla zayıflama yöntemlerine itibar etmeyin çünkü bunlar sadece geçici olarak kilo kaybı sağlıyor. Haftada 2 kilo hedefinize ulaştıktan sonra egzersizi bırakmayınız. Haftada 2 kilo veremediyseniz sorun değil hedefinizi 10 günde 2 kilo olarak değiştirilebilir. Sonuç olarak vereceğiniz kilolar sağlıklı bir hayat için attığınız adımlar olur ve belirlediğiniz zamandan daha uzun sürmesinin bir sakıncası yoktur.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir