Güzellik Maskeleri Tarifleri

Cildiniz ne kadar sağlıklı olursa olsun illaki daha iyi görünmesi için bakıma ihtiyacı vardır. Mutfağınızdaki malzemelerle bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Her cilde uygun bir meyve ve sebze var.

Kuru cilde Marul Maskesi : Kaynar suya bir kaç marul ekleyip 2 dakika kadar bekletin ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra temiz yüzünüze yaprakları uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayıp havlu ile yumuşak hareketler ile kurulayın.güzellik maskesi, güzellik maskesi tarifi

Yağlı Cilde Limon Maskesi : 2 adet limonun kabuğunu soyun. 2 çorba kaşığı suyun içinde üç dakika kadar bekletip robotto püre haline kadar ezin ve canlandırıcı maske olarak temizlenmiş yüzünüze pamukla sürün. Birkaç dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp havlu ile kurulayın. Daha sonra nemlendirici uygulayarak bakımınızı bitirin.

Hassas Cilde Muz Maskesi : 1 tane muzu ezerek püre haline getirip temiz olan yüzünüze masaj yaparak sürün. 15 dakika beklemeden sonra yüzünüzün gerginleştiğini görüceksiniz. Ilık suya batırılmış pamuk yardımı ile yüzünüzü temizleyin. Ardından ılık suyla yıkayıp havlu yardımı ile kurulayın.

Cilde Parlaklık Veren Bezelye Maskesi : 2 bardak kadar ayıklanmış bezelyeyi ezin. Daha sonra üzüm pekmezi ile karıştırıp bu karışımızı 1 litre su ile kaynatın. Su çekilmeye başlayacaktır. Çekilmeye başladığı taktirde ocaktan alıp daha sonra bir yumurtanın beyazını ve yarım fincan ay çiçeği yağı katın. Bu karışımı yoğurduktan sonra geceleri uyumadan önce sürüp 15 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın. Bu karışım cildinize parlaklık ve canlılık kazandıracak.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir