Göz Altı Torbalarına Çözüm

Gözaltı torbaları hem kadın hem de erkek için rahatsız edici bir durumdur. Özellikle kadınlar açısından daha çok rahatsız edici bir durumdur. Görsellik açısından kadınlar daha çok rahatsız olmaktadır. Özellikle sabah uyanıp aynaya bakmak kimi zaman kâbus olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni genel olarak uykusuzluk bilinse de başka sebeplerden ötürü de gözaltı torbaları oluşmaktadır. Diğer nedenler arasında; yorgunluk, solunum problemi, stres, kafein tüketimi gibi nedenlerde bu sorunlara sebep olmaktadır. Gözaltı torbalarına çözüm olarak artık birçok yöntemler bulunmaktadır. Bitkisel olarak tedavi yöntemlerinin yani sıra kimyasal olarak tedavi çeşitleri de bulunmaktadır.göz altı torbası, göz altı torbası bakımı, göz altı şişkinliği

 Bitkisel tedavi olarak evde uygulayabileceğiniz yöntemler şunlardır. Demlenmiş çayın suyu ile tampon yaparak gözlerinizi rahatlatabilirsiniz. Yeterince vaktinizin olduğunda caya batırılmış pamuk ile gözlerinize tampon yaptığınızda gözlerinizin rahatladığını hissedeceksiniz. Bu yöntem gözlerin çapaklanmasını da önleyen etkili bir yöntem olarak ta kullanılmaktadır. Yaşlanmanın sonucu olarak ta ortaya çıkan bu sorunlardan kurtulmak için bir kaç dakika aralıklarla soğuk kompres uygulamak etkili olacaktır. Ayrıca gözlerin daha sağlıklı olması için kesinlikle düzenli uyku uyumak gerekmektedir. Bu gözlerinizin dinlenmesini sağlayarak daha sağlıklı gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Göz torbalarını azaltmanın başka bir yöntemi de gece yatarken başınızı dik tutmaya özen göstermektir. Bu şekilde uyumak gözaltına sıvı birikmesini önleyerek gözaltı torbalarının oluşmasını önleyecektir. Gözaltı torbalarının oluşmasını önlemek için gözlerinize yumurta akı ile maske yapabilirsiniz. Buzdolabında bulunan soğuk yumurtanın akını sürmeniz gözlerinizin sıkılaşmasına ve sisliğin dağılmasını sağlayacaktır.  Su tüketimine dikkat etmeniz gözlerinizin sağlığı acısından oldukça önemlidir.

 Göz torbaları için bol, bol su içmeye özen gösterilmelidir ki su eksikliği yüzünden gözaltlarında su toplanması oluşturarak gözaltı torbalarının oluşmasına sebep vermesin. Vücudumuzun tüm organları için günlük su tüketimine özen gösterilmelidir. Hem güzel bir cilde sahip olmak hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmak için su şarttır. Tüm müdahalelere rağmen geçmeyen gözaltı torbalarınız varsa ve gözaltı torbalarınız bitkisel tedavi yöntemleri ile geçmiyorsa doktora başvurarak cerrahi müdahaleler ile kurtulabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir