Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir?

Kadın, erkek fark etmeksizin birçok insan göz altı morluklarından kurtulmanın yollarını ararlar. Göz altı morluklarının en temel sebebi, yorgunluk, uykusuzluk olmaktadır. Ya da kalıtsal olarak göz altı morlukları da nesilden nesile aktarılmaktadır. Kalıtsal olarak yani genetik olarak oluşan göz altı morluklarının çözümü maalesef sadece makyajdır. O da göz altı morluklarını geçirmez yalnız geçici olarak kapatır. Fakat göz altı morluklarınızın sebebi, uykusuzluk ya da yorgunluk ise bunu geçirmenin çok basit yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemleri evde tek başınıza çok kolay şekilde geçirebilirsiniz.göz altı morlukları, göz altı morluklarına ne iyi gelir, göz altı morluğu nedenleri

Göz altı morluklarının sebepleri nelerdir?

Göz altı morluklarının yukarıda saydığımız nedenler dışında da birçok sebebi bulunmaktadır. Cildinizin göz altı kısmında ince oluşu, göz altı çukurlarının derin oluşu, yaşlanmak, aşırı stresli olma, yetersiz beslenme, alkol tüketme, sigara içme, kafeinli içecekler fazla tüketmek ve kalitesiz makyaj malzemelerinin kullanılması göz altı morluklarının sebepleridir.

Göz altı morlukları için doğal yöntemler

Göz altı morluklarının çözümü ilk olarak salatalık kürü olarak sayılabilir. Salatalığı kabuğunu soymadan halka şeklinde keserek, 10 dakika gözünüzün üzerinde bekletebilirsiniz. Bu işlemi her gün uygulayabilirsiniz. Ya da dilerseniz salatalığı rendeleyerek krem kıvamına getirip, göz altınıza sürüp, 15 dakika bekleterek yıkayabilirsiniz. Yanı şekilde patatesi de halka şeklinde keserek ve süte batırarak gözlerinizin üzerinde 10 dakika bekletebilirsiniz. Taze nane yapraklarını da süte karıştırarak göz altınıza sürebilirsiniz. Bu işlemde göz altınızın parlamasını sağlayacaktır. Domatesin suyunu da limon suyu ile karıştırarak pamuk yardımı ile göz altınıza uygulayabilirsiniz. Domates ve limon karışımını göz altınızda 5 dakikada bekletmeniz yeterli olacaktır. Sabah uyandığımızda aynaya baktığımızda göz altımız mor ise, aynada yorgun bir ifade görürüz. Bunun olmaması için öncelikle genetik bir durum yok ise, daha az stresli hayat sürmeye, düzenli uyku, dengeli beslenme, alkolü ve sigarayı azaltma, kafeinli içeceklerden uzak durma gibi yöntemler ile göz altı morluklarına sebebiyet veren durumları hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Bu durum kalıcı çözüm olacak, göz altı morluklarından sonsuza dek kurtulacaksınız. Ama eğer bu durumlar hayatınızın vazgeçilmezlerinden ise o zaman yukarıda sıraladığımız doğal yöntemler ile göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz. Salatalık, domates, patates gibi çok kolay ve uygun fiyatlar ile satın alabileceğiniz sebzeler ile göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir