Göğüs Kanseri Belirtisi Nelerdir?

Her an korku içinde yaşamaktansa kendimizi sürekli hormonsuz ve konsantre olmayan gıdalar ile besleyerek sağlıklı tutabiliriz. Kanser riskini tetikleyen yiyecekler vücut direncini düşüreceğinden vücut mekanizması kendini savunamaz bir hal alır. Ve dışardan gelecek kötü etkiler karşısında ortaya kötü etkiler çıkabilir. Özellikle bayanların risk altında bulunduğu meme kanseri belirtileri nelerdir diye düşünecek olursak. Elbette ki elimize gelen sertlikler şeklinde bir açıklama yapılacaktır. Düzenli aralılarla yapacağımız el kontrollerinde meme iç dokusu ile uyumlu olmayacak sertlikler ya da oluşumlar dikkatinizi çekecektir. Bu dikkate alınacak en öndeki izlenimdir. Ancak her sertlik kanser riski taşımamaktadır.göğüs kanseri belirtileri, göğüs kanserini anlama, göğüs kanseri belirtileri neler olabilir

Göğüs kanseri belirtileri nelerdir kapsamında yapılan incelemeler ele gelen sertlikler dışında memenin dış yapısında oluşan farklılıkları göze almaktadır. Göğüs ucunda ve görünümünde olabilecek farklılıklar sizin ilgilenmeniz gereken etkiler olmalıdır. Kanser teşhisi ne kadar erkene indirgene bilirse tedavi seçenekleri de o derece de kısa süreli ve hafif olacaktır. Adet dönmeleri baz alınarak yapılacak olan elle tetkiklerde göğüsleriniz için farklı zamanlarda hissettiğiniz değişiklikler de önemlidir. Koltuk altında oluşabilecek şişlik ve sertliklerde yine kaygılanması gereken bir durumu açığa çıkarır.

Göğüs kanseri belirtileri nelerdir kapsamında memenin dış görünümünde fark edilecek renk değişiklikleri de önemlidir. Memenin kızarması, ağrıması ve iltihaplı gibi görünmesi meme görünümünde risk grubuna girmektedir. Yaşla birlikte artan faktörler göz önünde bulundurularak 40 yaşından sonra yıllık olarak yaptırılacak mamografilerle kontrollerinize devam etmelisiniz. Genlerin kanser konusunda etkili olabileceği de araştırılmış bir gerçektir. Bu konuda aile faktörü incelenerek önceden kendinizi bu hastalıktan kurtarabilirsiniz. İleri yaşlarda çocuk sahibi olmak, uzun süreli doğum kontrol hapı kullanmak, menopoza geç girmek ve kandaki hormon seviyesinin yüksek çıkması ile açığa çıkacak olan riskler gözden geçirilmelidir. Bir memenizin diğeri ile aynı ölçülerde olmaması bile risk altında olabileceğinizi gösterir.

Göğüs kanseri belirtileri nelerdir hakkında yapacağınız detaylı araştırma olabilecek kanser riskinin önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Her adımda farklı bir etki ile karşılaşacağınız göğüs kanserinde risk altında olduğunuzu düşünüyorsanız hemen bir hekime başvurmalısınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir