Göğüs Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda estetik merkezlerine verilen önem oldukça artmış olurken, bayanlarımızın tercih ettikleri estetik işlemleri arasında, göğüs büyütme, göğüs küçültme ve dikleştirme işlemleri yer almaktadır. Bu estetik hizmetleri, devlet hastaneleri ya da özel estetik merkezleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Her ne kadar pek çok merkez bu konuda profesyonel hizmetler sunsa da, yine de göğüs estetiği merkezleri seçiminde ve ameliyat öncesi, sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Eğer ki sağlıklı bir estetik gerçekleştirilecekse bahsedeceğimiz hususlara dikkat etmeniz sizler için daha sağlıklı ve doğru bir adım olacaktır. Kısaca bu bilgilerden bahsetmek gerekirse, dikkat edilmesi gereken hususlardan şu şekilde bilgiler sunulabilir.göğüs estetiği yaptırma, göğüs estetiği yaptıracakların bilmesi gerekenler, göğüs estetiğinin önemli yanları

Dikkat edilmesi gerekenler

Göğüs estetikleri her ne kadar artık en kolay operasyonlar arasında yer alsa da, bazı bilinmesi gerekenlerde fayda var. İlk olarak estetik merkezinin seçimi şüphesiz ki hayati bir önem taşıyor. Operasyonu gerçekleştirecek olan kişinin uzman doktor ve cerrah unvanlarına sahip olması gerekiyor. Plastik cerrahlar ve uzman doktorlar bu işlemleri gerçekleştirecekler arasında. Kendini estetik uzmanı olarak tanımlayan fakat cerrahlık ya da bu iş için uygun bir unvanı bulunmaması halinde seçimlerde yer verilmemesi gerekiyor. Yine bunun yanı sıra merkezde yer alan bir cilt uzmanının olmasına da özen gösteriniz. Operasyon durumunda ortaya çıkan cilt problemlerinde sizlere profesyonel bir destek sunulması gerekebilir.

Ameliyat sonrası dikkat edilecekler

İlk hafta aslında sürecin en zorlu haftası olarak tanımlanabilir. Çünkü bu hafta, cinsel temas bile mümkün olmazsa eğer daha mantıklı olacaktır. Cinsel uyarı sonrasında göğüs etkileşime girebileceğinden dolayı ilk haftalar cinsel uyarıdan uzak durmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra göğse gelecek ağır darbelerden de kendiniz uzak tutmanız tavsiye edilmektedir. İlk 3 ve 4 gün banyo yapmanız da öneriler arasında yer almıyor. Bu süreç sonrasında doktorunuza danışarak banyo yapabilirsiniz. İlk hafta ütü ve diğer ev işlerinden uzak durmanız faydalı olacaktır. Spor yapmak için ise ortalama 6-8 hafta beklemeniz gerekiyor. 2 haftadan sonra ise uzun yürüyüşler, göğüs estetiği merkezleri uzman doktorları tarafından tavsiyeler arasında yer alıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir