Geleceğe Fincandan Bakmak İçin Kahve Falı

Özellikle hanımlar arasında yaygın olan kahve falı hemen hemen her yaştan insanın dikkatini çekmektedir. Hele ki birisi kahve falı bakıp bir başkası ile ilgili birkaç şeyi bilmişse ya da zaten olacağı belli olan bir şeyi tahmin ediyormuş gibi karşı tarafa aktarmışsa kahve falına olan merak daha da artar. Genelde sıkı komşulukların yaşandığı mahallelerde ve köylerde “kız kalk bir kahve yap da fal bakalım” cümlesini sık sık duyabilirsiniz. Fal baktıran çoğu kişi “fala bak falsız kalma ama fala da inanma” der başta kendileri inanırlar. Bu söz de fal baktıranların kendini avutma sözüdür aslında. Peki; kahve falı ile ilgili dile getirilen şeyler ne kadar doğru?Kahve falı baktırmak, kahve falı bakmak, kahve falı ile gelecekten haber vermek

Kahve Falı Bakmak ve Baktırmak Günah Mı?

Kahve falı bakan ve baktıran birçok kişi günah değildir der. Ancak Kuran-ı Kerim’e göre gelecekten hiç kimse haber veremez, geleceği görebilen yalnızca Allah’tır ibaresi yer alır. Geleceği görmek ne kadar mümkündür bilemeyiz ancak gelecekten haber verdiğinizi iddia eden kişilerin bu ibareye göre yanlış bir harekette bulunduğunu söylemek mümkündür.

Fal Gelecekten Haber Verebilir Mi?

Fal vb. gibi şeyler ile uğraşan kişiler her ne kadar gelecek ile ilgili bir şeyler bildiklerini söyleseler de genelde pek söyledikleri çıkmaz. Tabii bu dediğimize genel deyişlerle fal bakanları katmamak gerekir. Genel deyişten kastımız “çok kısa bir zamanda eline bir miktar para geçecek, sana üç vakte kadar yol var bir yere gidiyorsun” gibi şeylerdir. Karşınıza herhangi birini alın ve onun kahve fincanına bakarak az önce okuduğunuz cümleleri söyleyin emin olun birkaç gün sonra sizi görünce “ay kız vallahi falın çıktı” diyecektir. Çünkü olması mümkün olan şeyleri karşı tarafa aktarmış olursunuz. Eğer fal bakanlar gerçekten gelecekten haber verebiliyor olsalar hiç aklınıza gelmeyecek olan şeylerin gelecekte olacağını size haber verebilirlerdi. Özetle fal bakarak gelecekten haber vermek mümkün değildir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir