Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT)

Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT)

Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT), saç dokusu tek bir ince şerit kaldırarak, sırt ve kafa derisi kenarlarında bulunan daimi (donör) alanından hasat edilir. Alan sonra veya sütüre edilir ince lineer skar üretmek için kapalı stapler. Şerit bireysel 1 binlerce içine disseke edilir özel stereo-mikroskop, bir dizi altına yerleştirilir – 2 – 3 – ve 4 saç foliküler üniteler. Bu foliküler ünite greft sonra cerrah saçsız alanda yaptığı minik alıcı siteleri yerleştirilir. Bu süreç ve hızlı iyileşme sağlar hiçbir nakledilen bölgesinde yara izi bırakır.

Hastalar bundan sonra bir süre için bazı egzersiz kısıtlamaları ile işlem iki gün sonra normal aktivitelerine devam ettirebilirsiniz. Prosedür olanlar ‘saç kesmek gerek kalmadan yapılabilir. Saç restorasyon on gün için bir hafta sonra genellikle mümkün değildir. Yeni saç işlemden sonra yaklaşık 2-3 ay büyümeye başlar. Bizim FUT bölümünde daha okuyun.

Foliküler Ünite Ekstraksiyon (FUE)

Foliküler Ünite Ekstraksiyon (FUE) olarak, greftler sırt ve kafa derisi kenarlarında küçük, yuvarlak kesim aleti kullanarak birer-birer kaldırılır bir yumruk olarak adlandırılır. kalan küçük delikler iyileşmek için açık bırakılır. Iyileşme genellikle bir hafta sürer. Bu prosedür için kullanılan yumruklar çeşitli vardır, her biri kendi avantaj ve dezavantajları, yenileri ile sürekli geliştirilmektedir sahip. foliküler ünite transplantasyonu gibi, greft cerrah saçsız alanda yaptığı minik alıcı siteleri yerleştirilir.
Hastaların işlemden iki gün sonra normal günlük aktiviteler devam ettirebilirsiniz. çok küçük prosedürleri büyük prosedürleri, tüm sırt ve kafa derisi kenarlarında ile, saçını çok kesmek gerek kalmadan yapılabilir rağmen uzunluğu birkaç milimetre kırpılabilir gerekir. Büyük oturumlar sıklıkla bir iki gün içinde muayene olan bu iki seans üzerinden bile hasat greft sayısı genellikle FUT ile daha azdır. Bizim FUE bölümünde daha okuyun.

Kaş Transplantasyon ve Restorasyon

Kaş ekimi istanbul saç ekimi merkezleri işlemleri diğer türleri benzer olmakla birlikte, Kaş özel anatomik özellikleri özel tekniklerle estetik bu kozmetik önemli alanlarda sonuç hoş, doğal oluşturmak için kullanılır gerektirir.

Kaş nakli nedenleri çeşitli saç dökülmesi tedavisinde kullanılır. bu işlem için aday olup olmadığını Neyse ki, gerekli saç miktarının sınırlı nedeniyle çoğu hasta yeterli donör saç olacaktır. Kaş nakli ve Restorasyon bölümünde daha fazla bilgi edinin.

İstanbul saç ekimi merkezleri Onarım

saç restorasyon çeşitli teknikler kötü idam istanbul saç ekimi merkezleri, eski “fiş” prosedürler, kafa derisi indirimleri, flep, görünümünü düzeltmek için kullanılabilir ya da donör izleri genişletmiştir. Ana yöntemleri daha küçük birimlerde yeniden implantasyonu ile kamuflaj veya greft kaldırma içerir. kombine onarım, hem işlemleri en doğal sonuçlar elde etmek için kullanılır. onarım ihtiyacı olan birçok hasta onarım sürecinde böylece her adım çok dikkatli yapılmalıdır, çok sınırlı donör rezervleri vardır. istanbul saç ekimi merkezleri Onarım bölümünde saç restorasyon düzeltici yöntemleri ve içinde her geçerli olacak durumlar hakkında bilgi edinin.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir