Eyeliner Nasıl Sürülür?

Göz makyajı yapılırken en önemli makyaj malzemelerinden biri eyelinerdır. Düzgün çekilmiş bir eyeliner gözlere harika bir görüntü kazandırmaktadır. Sizde göz makyajınızı gön plana çıkarmak istiyorsanız eyeliner kullanabilirsiniz. Eyeliner sürmek biraz zahmetli olsa da ortaya çıkan görüntü bu zahmete değecektir. Peki doğru bir şekilde eyeliner nasıl sürülür? Bu sorunun cevabı ve çok daha fazlası için yazımızın devamını okumanız yeterli olacaktır.eyeliner  nasıl sürülmeli, eyeliner sürme tekniği

Eyeliner nasıl sürülür sorusunu cevaplamadan önce uygun eyeliner seçimi nasıl yapılır sorusunu yanıtlayalım. Göz renginize uygun eyeliner seçmek makyajınızın son derece hoş görünmesini sağlayacaktır. Gözleriniz açık renk ise kahverengi ve ışıltılı tonlarda eyeliner tercih edebilirsiniz. Koyu renk gözleriniz var ise siyah, kahverengi gözleriniz var ise yeşil tonları tercih edebilirsiniz.

Piyasada en çok satılan eyeliner çeşitleri kalem ve likit olanlardır. Likit eyelinerlar fırça ile sürüldüğünden biraz daha zor uygulanmaktadır. Bu nedenle daha kolay sürebileceğiniz bir eyeliner tercih ediyorsanız kalem olanları tercih edebilirsiniz.

Peki doğru bir şekilde eyeliner nasıl sürülür? İşte cevabı:

Güzel bir biçimde eyeliner sürmek istiyorsanız öncelikle aynanın karşısında göz çevrenizi ve kirpiğinizi rahatlıkla görebileceğiniz bir pozisyon almalısınız. Eyeliner sürmek için sağ elinizi kullanıyorsanız gözünüzü sol işaret parmağınızla kenara doğru çekerek gözkapağınızın gerginleşmesini sağlayın. Eyelinerı kirpiğinizin dibini izleyecek ince bir çizgi şeklinde çekin. Bu çizginin düz olması için gayret gösterin. Eyelinerı göz pınarından dışına dek göz kapağınızın üzerindeki kirpiklerin dibine çekmelisiniz. Yanlış çektiğinizi fark ederseniz makyaj çubukları ile dağıtmadan temizleyebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir