Evlilik danışmanın görevleri nelerdir?

Evlilik müessesesinde zaman zaman iletişim bozuklukları, anlaşamamazlıklar olur. Bu dönemlerde çiftler sorunların üstesinden gelemezlerse evlilik danışmanına danışırlar. Danışman evliliğin güçlü ve zayıf yönlerini araştırır. Bu yönler göz önüne alınarak problemin neden çözülemediğini ve  çiftlerin arasındaki gerçek problemi tespit eder. Problemin nasıl çözülmesi gerektiğini çiftle paylaşır. Sizler de evliliğinizde birtakım çözülemeyen problemler yaşıyor iseniz evlilik danışmanın danışmanına başvurmalı ve destek almalısınız. Danışman sizler için en uygun programı bulacak ve uygulayacaktır.evlilik danışmanı kimdir, evlilik danışmanının görevleri, evlilik danışmanı ne yapar

Programda neler yer alacak?

Programda kabul etmek, bırakmak, duyguları ifade etmek, affetmek, takdir etmek ve ödüllendirmek gibi evlilikle ilgili temel değerler tekrar edilecek, kaybolanların temini gerçekleştirilecektir. Birtakım insanlar evlilik danışmanına karşı önyargı ile yaklaştıkları için programın başarılı olamayacağını düşünmektedirler ancak gerçek şu ki global araştırma ve istatistikler evlilik terapisinin başarı olacağını gösteriyor. Netice itibari ile evlilik danışmanın danışmanı yalnızca sizlere yol göstermektedir. Problemi aşma becerisi kazandırmaktadır. Hal böyle olunca terapiden sonra iş yine size düşmektedir. Bu sebeple sizin de evliliği kurtarmak gibi bir çabanız olması gerekiyor. Şayet kişinin kendisinde bir çaba yoksa; danışmandan aldığı bilgi ve tecrübeleri uygulamadığı sürece başarıya ulaşayamayacaktır.

Evliliğinizi kurtarmak için bir adım atın;

Her ne kadar önyargı ile yaklaşsanız da evliliğinizi kurtarmak adına bir adım atabilirsiniz. Bu adım bir evlilik danışmanından alacağınız evlilik terapisi ise; başarıya çok yakınsınız!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir