Evliliğin Artı Ve Ya Eksi Yönleri

Evlilik toplum düzeninin ve aile birliğinin temelini oluşturuyor. Hatta toplumun ahlak düzeninin mihenk taşı denilebilir. Her evlilikte artı ve eksi yönler illaki bulunuyor. Sorunsuz bir evlilik de aslında bir sorundur ve yalnızca o sorun ortaya çıkacağı günü beklenilmesi anlamına gelir.

Kadınlar açısından ise;

Psikolojik yönden ele alırsak kadınlar belli bir yaşa gelince ne kadar inkâr ederlerse etsinler baba evinde durmak istemezler. Çalışanların ayrı bir evde kalan kadınlar için ise evlilik zaruri olmaya başlar. Bu bağlamda ise kadınlar açısından artı yönlerine bakacak olursak bunlardan ilki ve en önemlisi evi geçindirme derdi oluşmasıdır. Toplumumuzda evi geçindirme görevi erkeğe verildiğinden dolayı kadın çalışıyor olsa bile bir anda bu hakkını kullanabilirler. Tüm gün evde tabiri caizse yatarak vakit geçirebilir kişiye ona bu durumdan dolayı bir şey denilmez. Bir diğeri ise bütün kadınlar işlerini halledebilecekleri bir hizmetçi, şoför ve emir eri hayali kurdukları için babalarının evinde siz onlar için potansiyel emir eri konumunda olmaktadır. Evliliğin kazandırdıkları arasında yer alan şüphesiz ki, kendi hayatını kurabilme istediği gibi şekil verebilme fırsatı bulunuyor. Ve kadınlar için evliliğin kazandırdıkları arasında ise şüphesiz ki, çocuk sahibi olma isteği geliyor.evlilik, evliliğin artıları, evliliğin eksileri

Evlilik neler kaybettirir sorusu kadınlar için bilindiği gibi evliliğin ilk kaybettirdiği şey canı ne kadar acısa dahi her ne kadar kolaylıkla kazanabileceği onarabileceği bir durum olmasa dahi gerçi günümüzdeki şartlar değişti ama kadına evliliğin kaybettirdiği şey özgürlüğünün sona ermesidir. Evliliğin kaybettirdiği özgürlük kolay kolay geri gelmez. Bunun yanında evliliğin kaybettirdikleri arasında zamanda yerini alıyor. Artık kafasına göre takılması yada bolca boş vakti olmayacaktır. Sorumlulukları arttığından dolayı kendine ayırdığı zamanı bölecek ve evdeki sorumluluklarına harcanmaktadır. Evliliğin kaybettirdiği bir diğer konu kimi zaman aile bağları olmaktadır. Belli bir süreden sonra kendi ailesi içerisindeki sorunlarla ilgilenilmesinden dolayı ayrıldığı ailesi ile yeteri kadar iletişim kurulamaz. Her ne kadar kurmaya çalışılsa da illa ki engel olan bir durum ortaya çıkmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir