Estetik Diş Hekimliği Nelerle İlgilenir?

Yüzünüzün güzel gülüşlerle fark edilmesi hoşunuza gider. Doğuştan sebeplerle ya da kaza sonucu oluşan yaralanmalarla, ilerleyen yaşlar da ortaya çıkan diş bozuklukları ile hayatınızın her anında ihtiyaç duyabileceğiniz estetik diş hekimliği yüzünüzde ağız yapınızdan dolayı oluşan çarpıklıkları düzeltmek için vardır. Ağzınızda diş eksikliğinden kaynaklanan yanaklarda çukurlaşmaları, değişik tedavi yöntemleri ile dişlerinizi onararak yanak ve yüz görünümünüzü dengeler. İleri çıkmış dişler, geri çekilen dişler, çarpık ve üst üste çıkan dişler, arasında fark edilir derecede ayrıklar olan dişler tedavi edilmediklerinde gülümsemenizi etkilemektedir. Hayatınız boyunca eliniz ağzınızda gülmek istemiyorsanız siz de estetik diş hekimliğinin yapmış olduğu yeniliklere kulak vermelisiniz.estetik diş hekimliği, estetik diş hekimi ne iş yapar, estetik diş hekimliğinin ilgi alanı

Beyazlatma, porselen lamina, porselen kuronlar, dişin rengi ile uyumlu porselen dolgular, diş eti şekillenmeleri, diş eğriliği problemlerinde kullanılan ortodonti, profesyonel diş temizliği estetik diş hekimliğinin yaptığı başlıca uygulamalardır. Kişinin tedavi seçeneği hekim tarafından belirlenerek tedavi şekli tasarlanır. Uygulanacak yöntemler sistematik olarak hasta ile uyum içinde yapılır. Hastanın da fikrinin alındığı tedavi süresi çok uyumlu geçecektir.  Hastanın yüz hatları dikkate alınarak yapılan uygulamalar doğal görünümlü olarak tasarlanmalıdır. Dudak ve ağız şekil bozukluklarına etki eden dişler artık bilgisayar ortamında önce ve sonraki durum olarak hastaya nakledilebilir. Böylece hastalar kendi son durumlarını tedaviden önce görerek tedaviye başlamak için karar verebilir. Öncelikle yapılan diş eti tedavilerinde dişlerin kök yapısının sağlamlığı için diş etleri güçlendirilir. Daha sonra tedavi sırası çürük ve sorunlu olan dişlere gelir. Kazalara bağlı kırılan dişlerin kaplanması ile hem dişleriniz güzel bir görünüme sahip olur. Hem de yemek yerken dilinizi daha fazla zedelememiş olursunuz.

Yaşınız kaç olursa olsun estetik diş hekimliği her yaşta sizi daha güzel gösterebilir. Yaşlıların geri çekilen dişleri ya da diş etleri bu uygulamalarla daha düzgün hale getirilmektedir. Özellikle kemik direnci azalan dişlerinde kırılmanın çok olması ile oluşan estetik bozukluklar kolayca halledilebilir. Dişin her yaşta gerekliliği yeme içme yelemi devam ettiği sürece var olacaktır. Her dişin farklı bir işlevi ve tasarımı vardır. Dişlerinizi uzman ellere bırakarak en iyi kararı vermiş olursunuz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir