Erkeklerin Hayatini Değiştiren Buluş Saç Ekimi

Erkeklerin hayatını değiştiren bir buluş oldu. İşte bu dökülmemeye kodlanmış alandaki saç köklerini diğer alan transfer etme işlemi, yani dökülmüş herhangi bir nokta tek bir bölge olabilir, genel bir bölge olabilir, bu alana transfer etme işleminde tek tek alarak saçın çıkış yönüne, açısına ve asla dengesizlik yaratmadan, yani başın arka kısmından alınan noktada da bir boşluk oluşturmadan alınıp taşınması işlemine FUE yöntemi denir. Bir sürü avantajları vardır.saç ekimi yapımı, saç ekimi sonrası, saç ekiminden sonra yapılması gerekenler

Şimdiye kadar insanoğlu o kadar şey denemiştir ki saç tedavisinde veya saç ekiminde, bir sürü yöntemler denenmiştir. Hatta yapay saç kılı gibi maddeler dahi ekilmeye çalışılmış. Hatta son zamanlarda yaklaşık bir 2 ay öncesinde dahi, onları çıkararak yeniden FUE yöntemi yaptıran hastalar vardır yurtdışından yabancı hastalardır. Çünkü şuan FUE yöntemi çok güzel sonuçlar doğuruyor. Alırken nasıl ki hiç bir iz bırakmadığımız gibi, yani alınan noktalarda sadece kıl folikülünün kalınlığınca ince mikro cerrahi aletlerle alınıyor bu kıl kökleri. Ve hiç zarar vermeden, ne dokuya ne de folikül yapısına zarar vermeden alınıyor.

1 ay sonrasında da hiç alındığı belli olmayacak düzeyde başın arka kısmındaki o dengeyi görebiliyorlar. Ekerken de yine en önemli hususlardan birisi, doğallığı sağlayabilmek için bir sürü detayları vardır. Artık plastik cerrah hocalarımız hakikaten hepsi çok saygıdeğer, çok hatırısayılır insanlar bu konuda. Harikulade sonuçlar meydana getiriyorlar. Sanki bir nakışı işler gibi, bir kaniviçe işler gibi, yada bir resim yapar gibi o saç dokusunu işliyorlar. Yani o kıl köklerini o kadar güzel bir şekilde tanzim edip, o kadar güzel bir şekilde dağıtıyorlar ki, ön saç çizgisinden başlıyor bu hassasiyet, ta en tepe vertex bölgesine kadar devam ediyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir