Endoskopik Yüz Germe Nedir?

Uzun yaşamanın sırrı sağlıklı beslenme sağlıklı cildin sırrı ise bakımdan geçer. Ancak ne kadar bakım yaparsanız yapın bir gün yüzünüzde çizikler sarkmalar ve istenmeyen görüntülere sahip olursunuz. Günümüz koşullarında yaşanan teknolojik gelişmeler ışığında her gün yeni bir yöntemle tanışıyoruz. Son günlerde yeni bir yöntem olarak karşımıza çıkan endoskopik yüz gerdirme ise daha az izli ve kapalı bir yöntem olduğundan tercihler arasında önemli bir yer almıştır.endoskopik yüz germe, yüz germe işlemi, yüz germe ile gençleşme

Bu yöntem özellikle bir an evvel sosyal yaşantısına yahut işine dönmesi durumlarında tercih edilen bir yöntemdir. Endoskopi estetiği yöntemi yüz gençleştirme, kaş kaldırma, meme ve kalça büyütme operasyonlarının yanı sıra karın germe gibi pek çok amaçta kullanılan modern bir yöntemdir. Teleskoplarla deri altına yapılan işlemde teleskobun ucu ile görüntü ekrana aktarılır. Görüntü kalitesinin yüksek olması küçük dokuların bile korunmasını sağlar. Üç boyutlu dinamik yüz germek olarak da bilinen endoskopik yüz gerdirme yönteminde işlemin mantığı yüzü aşağı çeken kötü mimik kaslarının gevşetilerek yüzde yer değiştiren dokuların tekrar yerine iade edilmesiyle yapılır. Böylelikle dokular rahatlayacağından yüzün aşağı inen ifadesi de önlenmiş olacaktır. Sonuç tam bir doğal gençleşme ve eski yıllara dönüş olarak adlandırılmaktadır. Yüzdeki her bölgede rahatlıkla kullanılan yöntem mutsuz ve yorgun ifadeye sahip tam sarkma olmayan kişilerde bile uygulanarak yüze anlam katılması sağlanmaktadır.

Yöntem özellikle de orta yaş gençleştirme için çok uygundur. Gerçi deri sarkmasının olduğu ileri yaşlarda da uygulanabilmektedir ancak aşırı deformasyonun söz konusu olduğu durumlarda deri fazla yayılamadığından çıkarılma işlemine tabi tutulması gerekmektedir. yöntemde saçlar arasında bulunan teleskop izleri kalırken bunlar küçük ve saçlarla gizlenmiş halde olduklarından farkedilmemektedir. Ayrıca yüzde görünen bir yerde hiçbir iz bırakmaz. Üç boyutlu tazeleme olarak adlandırılan endoskopik estetik cerrahi son yıllarda en çok kullanılan yöntem olarak görülmektedir. Modern teknolojinin sunduğu en özel avantajlardan birisi olan endoskopik yöntemde uzman seçimi de önem arz eden bir konudur. Profesyonel bir uzmanla on yıl önceki cildinize kavuşmanız hayal olmaktan çıktı. Siz de yüzünüzdeki değişimlerden rahatsızlık duyuyorsanız bir cerrahla görüşerek bu rahatsızlığınızı giderebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir