Dikkat Eksikliği Tedavisi Var Mı?

Öncelikle küçük çocuklarda başlayan bu sorun kişide okul öncesinden başlayarak okul sonrasına kadar devam edebilmektedir. Eğer önlem alınmaz ise kişinin öncelikle dersleri olmak üzere hayatının birçok noktasında sorunlar da yaşayabilir. Dikkat Eksikliği Tedavisi Var Mı sorusuna gelecek olursak oldukça sık görülen bu dikkat eksikliği sorunu uygun bir tedavi yöntemi ile devam ettirilirse kısa zamanda olumlu sonuçlar alınabilir.dikkat eksikliği nasıl tedavi edilir, dikkat eksiliği sorunu, dikkat eksiliğini tedavi etme

Dikkat eksikliği yaşayan çocukların geçmişine de dikkat etmek gerekiyor. Geçmişinde özellikle aşırı hareketli ve istediği olmadığı zaman ağlamaya başlayan ve kafasını duvarlara vurmaya başlayan bir şekilde yetişmiş ise ve saldırganlık duygusu da mevcut ise dikkat eksikliği ilerde ya da yakın zamanda çıkması muhtemel bir durumdur. Kendine veya çevresine bir zarar gelecek mi diye düşünmeden korkusuzca davranışta bulunan bu çocukların sakarlıkları da vardır. Okulda sırada oturamama gibi, dersi dinlemek yerine başka şeyler ile ilgilenir durumdadırlar. Sadece kendilerini değil arkadaşlarını da konuşturur ve kıpır kıpır olma durumu hiperaktivite bozukluğunun bulgularıdır.

Dikkat Eksikliği önlenmez ise ya da tedavi edilmez ise ileride çok büyük sorunlar meydana gelebilir. Öncelikle çocuğun derslerinden geri kalacağını düşünürsek düzgün ve hak ettiği bir geleceğe sahip olamayan çocuk arkadaşlarını dinlerken bile dikkatsiz olabiliyor. Dikkat eksikliğini gidermek için çocuk psikiyatristlerine büyük görev düşmektedir. Sadece çocuk psikiyatrisi olmamakla beraber çocuğun okul hayatındaki öğretmenleri bile bilgilendirip tedbirli olmak gerekiyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir