Dayanıklı Şarjı Olan Telefonlar

Günümüzde en çok kullandığımız iletişim araçlarından birisi cep telefonlarıdır. Gündelik hayatımızda  bizlere büyük kolaylıklar sağlayan telefonlar sayesinde bir çok işlemimizi rahatlıkta halledebilmekteyiz. Özellikle artan teknolojiler sayesinde cep telefonları bugün çok farklı bir konuma gelmiş ve sadece konuşma işlevinin dışına çıkarak bizlerin adeta kurtarıcısı olmuştur. Bu telefonlar sayesinde birçok işlemimizi aynı anda yaparak, zaman kaybetmeden sınırsız hizmetin tadını çıkarırız. Bizler için bu kadar önemli olan telefonların zaman içerisindeki gelişimine baktığımız zaman gelinen boyut kesinlikle hayranlık uyandırmaktadır. Teknolojik birçok fonksiyonu barındıran bu telefonları birçok firma üretmekte ve müşterilerine sunmaktadır. Firmalar arasındaki rekabet durumu göz önünde bulundurulduğunda, kullanıcıların almak istedikleri telefonlar için bir takım beklentileri oluşmakta ve firmalar bu beklentileri karşılamak için kıyasıya mücadele içine girmiştir.şarjı dayanan telefonlar, şarjı uzun süre giden telefonlar, cep telefonları

Telefon alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerinden birisi de uzun ömürlü şarj yeterliliğine sahip olmasıdır. Yapılacak işlemlerin gecikmemesi adına kullandığımız telefonların şarj ömrünün uzun olması gerekiyor. Aksi takdirde sürekli telefon şarj etmek, bizler için zaman kaybına yol açmaktadır. Ayrıca telefonların sahip olduğu özellikler düşünüldüğü zaman, yapmış oldukları işlemlerde büyük enerjiler harcadığı için şarj ömrü kısa sürmektedir. Bu işlemleri kapsayıp da uzun süre dayanan telefonlar ise kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görüp daha çok tercih edilmektedir. Pil ömrü her ne kadar da kullanım yoğunluğuna bağlı olsa da, büyük bataryalı telefonlar her zaman daha dayanıklı olmuşlardır.

Kullanıcı yorumlarına ve uzman değerlendirmelerine bakıldığı zaman piyasada birkaç firma ve onların çıkarmış oldukları telefon modelleri uzun şarj ömürleriyle büyük takdir toplamışlardır. Bunlardan bir kaçını örnek vermek gerekirse, HTC One M8 modeli sahip olduğu “üstün gün tasarrufu” modu sayesinde uzun süre şarj etmeden kullanılabilmektedir. Yine LG markasının G20 modelinde de telefonun bütün fonksiyonları kullanılmasına rağmen, şarj etmeden aralıksız 10 saat kullanılabildiği üretici firma tarafından kamuoyuna duyurulmuştur. Son örneğimiz olan LENOVO S860, mobil veri süreli açık olmasına rağmen şarj etmeden 18 saat boyunca dayanabilmemektedir. Samsung firması da birçok modelinin şarj etmeden uzun süreler dayandığını garanti etmiştir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir