Çocuklara Özgünlük Kazandırma

Çocuklarımız her zaman yeni gelişim gösteren dünya üzerinde çok farklı etkilerin altında kalmaktadır. Son dönemlerde sosyal medya ve internet ile birlikte çocuklarımızın problemli gelişimler göstermesi, farklı huylar edinmesi aileler için korkulan bir durumdur. Ülkemizde kültür farklılıkların olması ve Avrupa kültüründen farklı bir gelişim mekanizmasının olması Türk ailelerinin en dikkat ettiği kısımlardan birisidir. Ülkemizde çocuklarımızın gelişim elde etmesi ve yaratıcı bir gelişim göstermesi için, okul öncesi eğitim sırasında gerekli olan yaratıcılık eğitimlerini almaları gereklidir. Daha farklı yöntemler ile çocuklarınıza yeni yaratıcı fikirler ve gelişimler kazandırma imkanınız vardır. Ancak bu tamamen ailelerin mantıklı tercihler yapması ile alakalı bir durumdur.çocuklarda kazanım, çocuk gelişimi

Müzik eğitimi çocuklarımıza özgünlük ve yaratıcılık kazandırır mı?

Müzik ile uğraşan ve müzik üreten bütün insanlar, yaratıcı kişiler olarak görülürler. Bu durum olmayan bir şeyi yaratmak olarak ele alındığı için, müzik ile uğraşan kişilerin yaratıcı kişiler olduğu kanısı kesinlik kazanmıştır. Çevrenizde çocuklarına müzik eğitimi veren ailelerin çocuklarının daha farklı huylar edindiğini fark edebilirsiniz. Bunun en büyük sebebi müzik ile uğraşan kişilerin farklı bir şekilde hayata bakış açıları elde etmesi ile kazanılmış bir huydur. Eğer sizler çocuklarınıza özgünlük kazandırmak istiyorsanız kesinlikle müzik eğitimi aldırmalısınız. Daha farklı yöntemler de vardır. Ancak en fazla ilgiyi müzik üzerinden gösteriyor ise kesinlikle bunu engellememeniz gereklidir.

Resim, spor gibi alanlar çocuklarımızın gelişimi için ne kadar önemlidir?

Öncelikle spor ile gelişen çocuklar, her zaman diğer çocuklara göre daha farklı huylara sahip olurlar. Hayat boyunca yapmış oldukları işler için daha disiplinli ve daha yaratıcı şekilde yaklaşırlar. Spor disiplini ile büyüyen çocuklar hayat boyu kendi istedikleri spor alanı ile uğraşırlar ise daha başarılı sonuçlar elde ettikleri görülmüştür. Ancak daha farklı bir düşünce mekanizması ve yaratıcılık kazandırmak istiyorsanız daha sanatsal işlemler yaptırmanız gereklidir. İlk olarak resim gibi tamamen yaratıcılığa dayanan sanatsal alanlara yönelen çocuklar hem çok daha kibar hem de çok daha yaratıcı çocuklar oluyorlar. Kesinlikle çocuk gelişimi için göz ardı etmeyiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir