Cilt Detoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cildi detoksifiye ettiği bilinmiyor

İnsanların yoğun iş hayatının ve iş hayatının son yıllarında; Yetersiz beslenme, alkol, sigara ve stres de eklendiğinde yaşlanma hızlanır. Ancak günümüzde dinamizm, gençlik ve zarafet belki de tüm değerlerin üzerindedir. Ancak tüm bu olumsuz yaşam koşulları ve dış etkenler bir araya geldiğinde vücudumuza yeterince hızlı giren toksinlerden yeterince hızlı bir şekilde kurtulamamanın sonuçları ilk olarak ciltte ortaya çıkıyor. Öyle ki vücut ve yüz güzelliğini korumak ve geliştirmek için estetik merkezlerine ve güzellik merkezlerine başvurma yaşı giderek azalmaktadır.cilt detoksu yapma, detoks nasıl yapılır, detoks yapma ve faydaları

Kendinizi zararlı güneş ışınlarından koruyun

Skin Detox ile sağlıklı beslenme, egzersiz, özel cilt bakımı, sigara ve alkolden uzak durarak cildinizin sağlıklı görünmesi için aslında ilk adımı atıyorsunuz. Cildin en önemli koruma faktörlerinden biri güneşin zararlı etkilerinden korunmadır. Güneş kreminiz UVA ve UVB filtreleri içermeli ve minimum koruma faktörü 15 olmalıdır. Güneş kremi dışarı çıkmadan 15 dakika önce uygulanmalı, terledikten veya su ile temas ettikten sonra tekrar uygulanmalıdır.

Tüm Sağlık Sorunları Bölümü: Sigara

Sigara içmek vücudumuzda genel yaşlanma sürecini hızlandıran biyokimyasal değişikliklere neden olur. On yıldan fazla bir süredir günde ortalama 10 sigara içen kişilerde cilt yaşlanması hızlanıyor. Sigara dumanı cildimizi besleyen damarları daraltır. Oksijen ve A vitamini gibi temel besinlerin cilde erişimini azaltır. Sigara ayrıca kolajen ve elastinin yapısını bozar. Sonuç olarak, cilt erken sarkar ve buruşur.

Cildinize evde düzenli bakım yapın

Sağlıklı cilt canlı ve parlak görünür. Her yaşta güzel, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Cilt her yaşta bakıma ihtiyaç duyar. Düzenli cilt bakımı ile kişi normal yaşından farklı olarak daha sağlıklı, daha parlak ve daha güzel bir cilde sahip olacaktır. Bakımlı ve güzel bir cilde sahip olmak istiyorsanız düzenli aralıklarla evde bakım yaptırmalı ve düzenli aralıklarla bir uzmandan cilt bakımı yaptırmalısınız.

Evde cildimize uygun ürünler kullanarak cildimizi daha sağlıklı hale getiriyor ve geleceğe taşıyor, bakımını yapıyor ve temizliyoruz. Günlük cilt bakımı rutininizde sabah ve akşam cildinizi temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici uygulamak çok önemlidir. Cildi her zaman yenileyen besleyici vitaminler ve proteinler içeren nemlendirici krem. Evde yapacağınız cilt bakımı günlük temizlikten oluşur. Temizleme jeli, cilt temizleme sütü vb. ürünler kullanılabilir. Cilt tipinize bağlı olarak haftada bir toner, peeling ve nemlendirici de kullanabilirsiniz.

Cilt tipinize uygun bir uygulama için doktorunuza danışınız.

Cilt yapınıza uygun kaliteli ürünlerle evde yapacağınız cilt bakımına devam edebilirsiniz ancak cilt bakımı tek başına yeterli değildir. Tamamlayıcı ürünlerin kullanımı ve cilt bakımı konusunda düzenli olarak uzmanlara danışmalısınız. Kliniklerde kişinin cildinin yapısı deneyimli güzellik uzmanları tarafından belirlenir, belirli bir cilt yapısına uygun ürün ve uygulamalar belirlenir ve daha derin cilt bakım işlemleri yapılabilir. Ancak bu konuda şunlara dikkat edilmelidir: Cilt tipine bağlı olarak, uzman bir güzellik uzmanı tarafından yapılan testlere göre belirlenen uygun sağlık koşullarında ve en az ayda bir klinikte cilt bakımı işlemleri yapılmalıdır.

Sağlıklı beslenmenin önemi

Ayrıca su içmek, beslenmeye dikkat etmek, omega vitamini almak çok önemlidir. Günde en az 2,5 litre su için. Su cildi doğal olarak nemlendirir ve kırışıklıklara ve kuru cilde karşı korur. Yeterince su içmek toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Su ayrıca sindirim sistemini düzenler, şişkinlik ve kabızlığı önler. Düzenli ve sağlıklı beslenme cildin görünümünü iyileştirir ve yaşla ilgili leke ve kırışıklık gibi cilt problemlerini önler. Sebze ve meyveler cildin ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri içerir. Yeşil yapraklı sebzeler ve düşük şekerli meyveler özellikle cilt için faydalıdır. Farklı renkteki meyve ve sebzelerde farklı vitamin ve mineraller bulunduğundan gün içerisinde tüketeceğiniz sebze ve meyvelerin renklerinin farklı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri vücudun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gereklidir ancak vücut tarafından üretilmediği için beslenme yoluyla alınması gerekir. Yeterli omega-3 ve 6s almak için günde bol miktarda balık, keten tohumu, işlenmemiş ceviz, badem, fındık ve 2-3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı tüketebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir