Cam ofis bölme sistemleri nasıl yapılır?

Bir önceki yazımızda sizlere cam ofis bölmeyle ilgili çeşitli bilgileri verdik. Şimdi bu konuyla alakalı daha detaylı bilgilere geçmekte fayda görüyoruz. Genel olarak avantajlarından ve kullanım kolaylığından dem vurduğumuz cam bölme sisteminin şimdi nasıl yapıldığına dair bilgileri sizlere sunacağız. Cam ofis bölme sistemleri nasıl yapılır? sorusuna yanıt vermek için yapacağımız bu çalışma umarım siz değerli kullanıcılarımıza iyi bir rehber olma niteliği taşır. Bu çalışma içerisinde vereceğimiz bilgiler genel olarak sistemin nasıl oluşturulduğuna dair bilgiler içermektedir. Aslında sizlere yeterli olabilecek bir çalışma olan bu bilgilerin daha fazlasına ihtiyaç duyduğunuz takdirde yine sitemiz içerisinde yayınlanan yazılardan ve yetkililerimizden istediğiniz bilgileri elde edebilirsiniz. Dilerseniz şimdi bilgilere geçelim.cam ofis bölme, ofis bölme sistemleri, cam ofis bölme nasıl yapılır

Cam bölme sistemi oluşturulurken öncelikle kullanılacak olan cam ve profiller ofisin büyüklüğüne ve bölünecek alanın şekline göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca camların kullanılış biçimine göre de çeşitlilik gösterdiğini söylememiz mümkündür. Örneğin yatay camlı ofis bölme sisteminde camlar tavanla yer arasında yatay olarak dizilmektedir. Şirketlerin isteğine bağlı olarak ise camların arasına jaluzi ile kumlama desenleri oluşturulabilmektedir. Yatay camlı ofis bölmelerinde genel olarak 8 cm olarak kabul edilen cam sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde jaluziler çift cam olarak tabir ettiğimiz camların arasında yer alır ve kumanda ile kontrol edilebilme kolaylığı da sağlamaktadır. Diğer bir cam şekli olan yarım camlı ofis bölmelerinde ise genel olarak cam ve ahşap karışık bir şekilde kullanılmaktadır. Genel olarak görsel açıdan da güzel bir görünüm veren bu sistemin nasıl yapıldığıyla ilgili soruya yanıt verecek olursak, yarım camlı ofis bölme sistemi yerden 80-90 cm ahşapla kaplı, üst kısmı ise camla çevrelenmiş vaziyette bulunmaktadır. Standart bir genişlikten söz edilebilinmekle birlikte 80 mm bir genişlik söz konusudur. Yarım camlı ofis modülünde yükseklik 125 cm civarında görülmektedir. Tam camlı ofis bölme sisteminde ise yatay ve dikey camlı bölme sistemlerinin aksine kurulumu tamamen camla yapılan bir ofis bölünmesinden bahsetmek mümkündür. Ölçüler az önce de verdiğim gibi aşağı yukarı aynı seviyededir.  Cam ofis bölme sistemleri nasıl yapılır ? sorusuna yanıt vermek gerekirse az önceki vermiş olduğum bilgiler fazlasıyla yeterli olacaktır.

Bahsetmiş olduğum sistemlerin yapılış biçimleri aslında şirketlerin iç dizaynıyla ve şirketlerin beklentileriyle ilgili oluşmuş olup bu konuda tercih tamamen şirketlere bırakılmıştır. Kimi şirket daha iddalı olup tamamen camla kaplatmak isterken kimisi ise daha kullanışlı olarak düşündüğü yatay camlı ofis bölmesini kullanırlar. Cam ofis bölme sistemleri nasıl yapılır ? sorusuna cevap verirken kullanılacak olan malzemelerin dayanıklılığı ve kalınlığı oldukça etkilidir. İçerisinde kullanılabilecek olan ek maddeler de ayrıca görsel olarak büyük bir zenginlik katmaktadır. Bu yazımızda sizlere genel olarak yapılışıyla alakalı bilgiler vermek istedik. Daha detaylı ve zengin içeriğe yine sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir