Burkulma İçin Rahatlatıcı Yağlar

Arnika Ruhu: Bir bardak soğuk suya 10 damla kadar arnika ruhu ilave edilir ve bir pansuman üzerine uygulanır. Bu uygulama şişliği azaltır ve zedelenmeleri meydana çıkarır. Arnika ruhunu seyreltilmemiş halde ve açık yara üzerinde kullanmayın.

Karakafes Losyonu: Yaralı kısmı, bir kâse içindeki güçlü karakafes çayına batırın ve ağrıyı dindirene kadar orada bekletin.burkulma için yağlar, burkulma için rahatlatıcı yağlar

Epsom Tuzları: Uygun sıcaklıktaki su banyosu veya bir kâse suya bir avuç dolusu Epsom tuzu karıştırılır. Burkulmalar için uzun zamandan beri itibarla kullanılan bir ilaçtır. Bunun daha hoş ve etkili olması için, bir avuç dolusu kekik veya yarpuz veya birkaç damla esans yağı ilave edin.

Biberiye, lavanta, adaçayı, kekik veya kadife çiçeği: İyileştirici     bu yağların herhangi birisinden sekiz damlaya kadar alın ve bunu 1 yemek kaşığı ayçiçeği yağına karıştırın ve ağrıyan yere masaj yapın. Bu uygulamaya devam edin, birkaç gün sonra bir rahatlama olacaktır.

Sarımsak: Zeytinyağı içinde ezilmiş sarımsak burkulan yere sürülür ve sonra sıcak bir bandaj ile sarılır. Bu, kötü kokulu bir iyileştirici olsa da, çok etkilidir.

Terebentin ve ayçiçeği: İki yemek kaşığı ayçiçeği yağı bir kavanoz içinde bir yemek kaşığı terebentin ile karıştırılır. Bu, burkulmalar için eski-moda ovma sıvısı, bana bir veteriner tarafından verilmişti, fakat sizi temin edebilirim ki; insanlar üzerinde de çok işe yarayacaktır.

Kâfur Sürmek: 1 çay kaşığı kâfur yağını bir bardak dolusu ayçiçeği yağı ile karıştırın.

Avcının merhemi: Doğal kekik üzümü yağı alınamayacak kadar pahalıdır, bu nedenle sentetik olanı kullanın), kâfur, karanfil ve terebentin yağlarından her birinden birer çay kaşığı alın ve 1 bardak ayçiçeği yağı ile karıştırın. Bu mükemmel karışımın tedavi edici gücünü görün.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir