Bedenimizde Bulunan Ağrı Kesme Noktaları

Bazı ağrılar, özellikle gün içinde stres olmak üzere çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Birbirine bağlı birçok sinirden oluşan insan vücudunun bazı noktalarını uyararak bu ağrıları durdurabilirsiniz.

Çin’de kullanılan bir basınç tedavisi yöntemi olan akupresür masajı ağrıyı giderir. Akupresür, ilk olarak 5000 yıl önce Çin’de kullanılan eski bir tedavi yöntemidir; Bu, vücuttaki toksinlerin atılması, yüz ve sırttaki kasların yumuşatılması ve ağrıların giderilmesi amacıyla yapılır.ağrı kesme noktaları, akupunktur noktaları, vücuda baskı yaparak ağrı azaltma

Akupunktur noktalarını bilmek ve bu bölgelere baskı uygulamak, gergin kasları gevşetmek, dolaşımı iyileştirmek ve vücuttaki ağrıları gidermek için gereklidir. Ayrıca bu uygulama ile zihinsel dengesizliklerin önüne geçildiğini de belirtmek isteriz.

Çin’de uzun yıllardır kullanılan bu tedavi yöntemi artık dünya çapında birçok ülkede biliniyor ve henüz kullanılmadı. Ufak müdahaleler ile ilaç kullanılmadan vücuttaki sağlık sorunlarının giderilmesi için kullanılır.

Akupunktur noktaları nelerdir?

Perikardiyal nokta … iki tendon arasındaki perikardiyal noktanın sıkışması, ön kolun iç kısmında bileğin üç parmak altında; Araç tutması, mide bulantısı, karpal tünel sendromu ve baş ağrılarının etkilerini azaltmak için kullanılır. İki tendonun ortasına 4-5 saniye kadar bastırmanız yeterli olacaktır.

Huzur Denizi Noktası… Göğüs kemiğinin ortasında bulunan bu nokta, ucunun 4 parmak üzerindedir; Kronik yorgunluk, stres, depresyon, korku ve kaygı için etkilidir. Parmak ucunuzla bu bölgeye 1 dakika masaj yapmanız yeterli olacaktır.

Tai chun noktası… Tai chun noktası ayak başparmağı üzerindedir, ayak başparmağı ile ikinci parmağın buluştuğu nokta; Göz problemleri, baş ağrısı ve yorgunluk için etkilidir. Bu noktaya 2 dakika boyunca hafifçe bastırın ve günde 3 kez tekrarlayın.

Rüzgar Evi Noktası… Kafatasının altındaki çöküntünün ortası olan bu nokta; Boğaz ağrısı ve baş ağrısı için etkilidir. Bu nokta aynı zamanda burun kanaması ve rahatlama için de kullanılır. Parmak ucunuzla bastırın ve 2 dakika bekleyin. Gerekirse tekrarlayın.

Parmak eklemi… Bu, elinizin baş parmağı ile işaret parmağı arasındaki noktadır. Diş ağrısı, boyun ve omuz ağrıları ve hatta bazen migren atakları için etkili olabilir. Dairesel hareketlerle 1 dakika masaj yapmak yeterli olacaktır.

Havuz Kıvrımlı Nokta… Kolunuzu büktüğünüzde dirseğinizin yanındadır. Kabızlık, ishal, karın ağrısı, boğaz ağrısı, dirsek problemlerini gidermek için kullanılan bir noktadır. Bir dakika boyunca, kolu dirsekte bükerek saat yönünde kuvvetli bir masaj yapmak bölgeyi uyaracaktır.

Kunlun Dağı Noktası… Ayak bileği ekleminiz ile Aşil tendonu arasında bulunan bu nokta; Mesanenin çalışmasını ve vücuttaki ağrıların giderilmesini sağlar. Ayrıca alt sırttaki omurgayı güçlendirmek için kullanılır. Basınç uyguladıktan sonra bu noktaya 1 dakika basmanız yeterli olacaktır.

Üçüncü gözün noktası… Bu nokta iki kaşın ortasında yer alır; Burun tıkanıklığı, baş ağrısı, sinüs problemlerinde etkilidir. Stres, uykusuzluk, kaygı gibi durumlarda rahatlamak için de kullanılır. Yaklaşık 1 dakika bu noktaya basmanız yeterli olacaktır.

Çin tıbbında basınç uygulayan bu akupunktur noktalarının isimleri şöyledir: Baş ağrısı için Yindang noktası, sırt ağrısı için Ling Gu noktası, diş ağrısı için Hukou ve Xiaguan noktaları, omuz ağrısı için Jianjing noktası, kalp ağrısı için Neiguan noktası olarak bilinir. , Adet ağrısı için Taichung noktası.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir