Bakırköy Göğüs Estetiği Operasyonu

Fiziksel özellikler günümüzde insanlar için daha fazla öneme sahip hale gelmeye başlamıştır. Artık insanlar plastik cerrahi sayesinde fiziksel olarak beğenmedikleri özelliklerini kolayca değiştirebilmektedirler. Estetik ameliyat olan kişi sayısı günden güne artmaktadır. Dünya çapında en çok gerçekleştirilen estetik ameliyatların başında ise göğüs büyütme ameliyatı gelmektedir. Ancak bu ameliyata girmeden önce kişilerin bilmesi gereken bazı bilgiler vardır. Bu bilgiler doğru öğrenilirse ameliyat sonrasında istenilen görünüme sahip olunacaktır.göğüs estetiği operasyonu, göğüs estetiği yaptırma

Ameliyat evreleri nelerdir?

Birçok kadının yaptırdığı göğüs büyütme ameliyatından önce Bakırköy göğüs estetiği operasyonu hakkında detaylı bilgi sahibi olmalıdırlar. İlk olarak ameliyatın hangi evrelerden oluştuğu bilinmelidir. Ameliyat evreleri şöyledir:

  1. Anestezi: Bu ameliyatta ya damar yolu ile verilen sakinleştirici kullanılır ya da genel anestezi uygulanır. Buna operatörünüz karar verecektir.
  2. Ameliyat bölgesinde kesi açılması: Ameliyat sonrasında vücudunuzda iz olmaması için kesinin açılacağı yeri doktorunuz sizinle görüşür. 3 yerden kesi açılabilir (meme alt kenar çizgisi, koltuk altı, meme başı alt kenarı).
  3. Protez seçimi: Göğüs estetiğinde kullanılan 2 çeşit protez vardır. Bunlar saline protez ve silikon protezdir. Saline protez içerisinde tuzlu su bulunur ve sızıntı olduğunda vücut tarafından emilir. Silikon protez ise gerçek meme dokusu hissiyatını verir. Oluşan sızıntılar cepte birikir.
  4. Meme protezini yerleştirme
  5. Kesileri kapatma

Önemli ipuçları

Sizler ameliyat öncesinde Bakırköy göğüs estetiği operasyonu hakkında bazı ipuçlarını bilmelisiniz. Ameliyattan önce ki hafta alkol tüketmemeli ve sağlıklı beslenmelisiniz. Eğer spor yapıyorsanız ağır egzersizlerden kaçınmalısınız. Ameliyattan önce ki gece herhangi bir yiyecek veya içecek tüketmemelisiniz. Ameliyat öncesinde sigara içmemelisiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir